Çetin, görevdeki ilk 200 günü değerlendirdi

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin göreve başladığı günden bu güne kadar 200 günün geride kaldığını belirtti ve bu süreçte yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Çetin, “Göreve başladığımızda öncelikli olarak eğitimin niteliğini artıracak çalışmalara ağırlık vereceğimizi ve eğitim sorunlarına kalıcı çözümler sunmak için çaba göstereceğimizi söylemiştik. Bu konuda birlikte görev yaptığımız tüm paydaşlarla bir uyum ve koordinasyon içerisinde şehrimize hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.  

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, hem öğretmenler hem de öğrencilere yönelik programlarını sürdürdüklerini belirterek, “İlk 200 günümüzde yaptığımız çalışmalara baktığımızda, okullarımızda görev yapan arkadaşlarımızı yerinde görmek amacıyla ziyaret etmediğimiz tek bir okul dahi bırakmadık. Ayrıca okul müdürlerimizle, müdür yardımcılarımızla ve birçok branştan öğretmenimizle peyderpey toplantılar gerçekleştirerek görüş ve önerilerini aldık. Bu süreçte ilçemizdeki 5 okulumuzun büyük onarımı ile 19 okulumuzun küçük onarımı da tamamlandı.

Eğitimde istenilen hedeflere ulaşılması ancak öğretmenlerimizle birlikte sağlanabilir. Milli Eğitim Müdürü olarak her zaman öğretmenimizin yanında yer alacağız. Öğretmenlerimizin motivasyonuna bir parça katkıda bulunmak amacıyla, ilçemizde ilk defa başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı 237 öğretmen, idareci ve eğitim çalışanına Başarı Belgesi verdik.

Öğrencilerin içsel motivasyonunun güçlendirilmesi ve kendi yeteneklerini keşfetmeleri öğrenci başarısını olumlu yönde etkilemektedir. Öğrenci başarısının artırılmasında birçok etken olmakla birlikte, yaşadığımız çağda eğitimde proje geliştirilmesi ön plana çıkmaktadır” dedi.  

Okullarda proje geliştirme ve uygulamaya ağırlık verdiklerini dile getiren Çetin, şöyle devam etti:

“Görev sürecimizin ikinci 100 gününden itibaren projelere daha fazla yer vereceğimizi ifade etmiştik. 2022-2023 eğitim öğretim yılı başlamasıyla birlikte Bilim Sanat Merkezi Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK 4004 projesi kapsamında Fikrim İklim Projesi gerçekleştirildi. 159 lise 260 ortaokul öğrencimizle birlikte Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavına katılarak “Çevre Dostu Yük Gemisi” tasarlandı. Üniversite hocalarımızın katılımıyla İlçemizde “Matematik Öğretimini Geliştirme Çalıştayı” düzenlendi. Öte yandan bu doğrultuda en başta “Elbistan”da Başarıyı Artırma Projesi” kapsamında okullarımızla birlikte yürüttüğümüz projelerin de startını verdik. Şu anda okullarımızda 13 proje başladı ve uygulama aşaması devam ediyor. Bunun yanında 24 proje için de planlama aşaması tamamlandı önümüzdeki günlerde duyurusunu yapacağız.”

Elbistan Mili Eğitim Müdürü Çetin, “Yeni eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından bu yıl ilk defa okullara doğrudan ödenek gönderilerek, okullarımızın temel ihtiyaçları bu kapsamda karşılanmıştır. Ayrıca tanesi 200 bin TL olan 200 tane etkileşimli tahtanın ilçemiz okullarında kurulumunu sağladık.  Bununla birlikte İŞKUR tarafından 73 kişi hizmetli olarak okullarımızda görevlendirilmiş ve okullarımızın hizmetli personel ihtiyacı büyük oranda giderilmiştir.

Milli eğitim müdürü olarak görevde olduğumuz üçüncü 100 günde de hedefimiz 50’ye yakın projenin etkin bir şekilde uygulanması ve akademik başarıda da Elbistan’ımızı ilin zirvesine taşımak olacaktır. Yapılan ve yapılacak olan her çalışmanın şehrimiz için faydalı olmasını diliyorum ve tekrar bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” diyerek cümlelerini tamamladı.

10 Ara 2022 - 17:25 - Güncel