‘Sahte altın bilezik’ oyununu polisin dikkati bozdu

Elbistan’da, kendisine sahte altın bilezik sattığı gerekçesi ile kuyumcudan şikayetçi olan kadının oyunu, polisin dikkati sayesinde bozuldu.

Edinilen bilgi ve iddialara göre; Elbistan’da yaşayan ve ismi açıklanmayan bir kadın, ilçedeki bir kuyumcudan aldığını söylediği bileziklerden tekini akrabasına ödünç verdi. Bileziği bozdurmaya giden kişi, kuyumcunun ‘bu bilezik sahte’ cevabını duyunca tekrar akrabası olan kadını arayarak durumu anlattı. Bunun üzerine bileziklerle birlikte emniyete başvuran kadın, bilezikleri satın aldığını iddia ettiği kuyumcudan şikayetçi oldu. Kadının, şikayeti üzerine araştırma başlatan Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kadının verdiği bilgiler doğrultusunda bileziklerin alındığı gün ve saati belirledi. Kadının, bilezikleri alırken kamera görüntülerinin de olduğu beyanı üzerine işyerine giden asayiş ekipleri, hiç beklemedikleri bir şeyle karşılaştı. Yapılan kamera incelemesinde o tarih ve saatte kuyumcunun kapalı olduğu ortaya çıktı. Polis ekipleri, herhangi bir personeli bulunmadığı ve kapalı olduğunun belirlenmesi üzerine iddiayı ortaya atan kadının tekrar ifadesine başvurdu.

Çelişkili ifadeler veren kadın, sonunda gerçeği itiraf etti. Kadın, ailesi tarafından kendisine gönderilen parayı harcadığını ve daha sonra bu paraların akıbetini sormaları üzerine bu şekilde bir plan yaptığını anlattı.

Parayla birikim yaptığını ispatlamak için aldığı imitasyon bilezikleri ailesine gösterdiğini belirten kadın, bileziklerden birinin ailesi tarafından bozdurulmak istendiğinde böyle bir mağduriyet oluşturmak istediğini söyledi.

Polisin dikkati gerçeğin ortaya çıkmasını sağlarken; sahte bilezik sattığı iftirasına uğrayan kuyumcunun kadından şikayetçi olduğu öğrenildi.

10 Ara 2022 - 17:23 - Güncel