Trafik jandarmasından öğrenci servislerinde kış lastiği denetimi

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik jandarması ekipleri, 1 Aralık itibariyle ticari araçlarda zorunluluk haline gelen kış lastiği denetimlerine başladı. 

Haber albümü için resme tıklayın

 

Ticari araçlarda zorunlu olan, özel araçlarda ise can ve mal güvenliğiyle sorunsuz seyahat için kullanılması gereken kış lastiği uygulamasına geçilmesiyle birlikte denetimler de başladı.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı trafik jandarması ekipleri, bu çerçevede hem Elbistan’da hem de Nurhak ilçesinde öğrenci servislerine yönelik denetimlerini sürdürüyor. Servis araçları, öğrencilerin can güvenliğinin sağlanması amacıyla oluşturulan kontrol noktalarında durdurularak inceleniyor. Trafik jandarması ekipleri, servis araçlarının lastiklerinin diş derinliğini kontrol etti. Ekipler, ayrıca araçların lastiklerinin yanaklarında bulunması gereken (M+S) işareti ile birlikte kar tanesi (snowflake) işaretlerinin de varlığını denetledi.

Trafik jandarması ekipleri, denetimlerde kış lastiği kullanılmaması hakkında 1152 lira idari para cezası ödemek zorunda kalınacağını belirterek servis sürücülerine uyarılarda bulundu. Jandarma birimlerince denetimlerin kış mevsimi boyunca devam edeceği belirtildi.

08 Ara 2022 - 17:09 - Güncel