Ericek’te yol çalışması tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi, Göksun’un Ericek Mahallesi’nde gerçekleştirdiği sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı. Bölgedeki birçok mahallenin ulaşımda yoğun olarak kullandığı Hürriyet Caddesi, 2 milyon TL’lik yatırımla yenilendi.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Yerleşim yerlerinin ulaşım ağını güçlendirmek için çalışmalarını aralıksız sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Göksun’un Ericek Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde sürdürdüğü yol yenileme çalışmalarını tamamladı. Bölgedeki mahallelerin de ulaşımda yoğun olarak kullandığı 1 kilometre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindeki arter, 2 bin ton sıcak asfaltla yenilendi. Toplamda 2 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen çalışmalarla bölgenin ulaşım standardı üst seviyeye çıkarıldı. Sıcak asfaltla yenilenen güzergâhın bölge ulaşımı için önemine değinen Ericek Mahalle Muhtarı Mehmet Gül, “Mahallemizin içerisinden geçen ve bölgedeki mahalleler tarafından da yoğun olarak kullanılan yolumuz Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilendi. Ulaşım sorunumuz çözüme kavuştu” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Göksun’da çalışma gerçekleştirdiği diğer bir adres ise Nevzat Pakdil İlkokulu / Yatılı Bölge Ortaokulu oldu. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler, okulun yaklaşık 2 bin metrekarelik bahçesinde sürdürdüğü sıcak asfalt uygulamalarını tamamladı. Okul bahçesi, 700 bin TL’lik yatırımla baştan uca yenilendi.

06 Ara 2022 - 16:54 - Güncel