Muhtar Ünal’dan cami yenilemesi ve köprü teşekkürü

Karahüyük Mahallesi’nde çeyrek asır önce yapılan caminin kubbesi ve iç kısmı kapsamlı bir onarımdan geçirilirken binlerce dönüm araziye ulaşımı sağlayan yeni köprünün inşaatı da tamamlandı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Karahüyük Mahalle Muhtarı Mehmet Ünal, mahalleyi ilgilendiren 2 önemli çalışmada sona gelindiğini söyledi.

Hurman Çayı’nın iki yakasındaki tarım arazilerine geçişi sağlayan ve bir süre önce yıkılan köprünün yerine yenisinin yapıldığını belirten Ünal, “Hurman Çayı üzerinde bulunan ve 50 yıldır mahallemize hizmet eden köprümüz tarım alanlarına ulaşım sağlayan güzergâh üzerinde yer alıyordu. Dolayısıyla çiftçilerimizin çok sık kullandığı bir köprüydü. Ancak Hurman Çayı’nın zaman zaman coşması nedeniyle büyük hasar gördü ve çöktü. Artık kullanılamaz hale gelmişti. Kısa süre önce bu köprü için çalışma başlatıldı. Çalışma sonunda daha modern ve kullanışlı yeni köprü inşa edildi. Köprünün ulaşıma açılması için ufak çaplı düzenlemeler kaldı” dedi.

Mahallede 1997 yılında yapılan camide de bir dizi sorun yaşandığını anımsatan Karahüyük Mahalle Muhtarı Mehmet Ünal, “Çeyrek asırdır kullandığımız camimizin kubbesinde akmalar vardı. Kubbelerin yeniden kaplanması ve detaylı bir restorasyon yapılması gerekiyordu. 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal’a konuyu bildirdik. Sayın Ünal’ın destekleri ile camimizin kubbelerinin alüminyum kaplaması yeniden yapıldı. Gerekli bölgeler tadilattan geçirildikten sonra da boyanarak mahalle halkının ibadetine yeniden açıldı.

Bu iki hizmetin mahallemize kazandırılması noktasında bizlerden desteklerini esirgemeyen başta mahallemizin evladı 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayrettin Güngör’e, AK Parti Elbistan eski ilçe başkanı Sayın Ahmet Tıraş ile emeği geçenlere mahallem ve şahsım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Mahallemize hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

05 Ara 2022 - 16:47 - Güncel