Taksicilerin sabit durak sorunu çözüme kavuştu

Elbistan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Şahin, kentteki taksici esnafının sabit durak probleminin çözüldüğünü söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Kentte 71 taksici esnafının 14 durakta hizmet verdiğini belirten Elbistan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Şahin, “İlçemizdeki taksici esnafımızın sabit durak sorunu ile ilgili bir çalışma başlatmıştık. Sabit durakları olmadığı için taksici esnafımız sıkıntı yaşıyordu. Durakların adı vardı ama yerleri yoktu. Biz de üyemiz olan taksici esnafının bu sorununu çözmek için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Elbistan Belediyesi ile bir dizi görüşmelerde bulundu. Uzun süren çabalarımız sonucunda taleplerimiz olumlu karşılandı ve taksici esnaflarımızın sabit durak yerleri belirlendi. Bu çalışma çerçevesinde de bir durağımızın yeri de değişti. Bu çalışmayla birlikte tüm duraklarımız ana caddelerle bağlantılı hale geldi. Esnaflarımız sabit duraklarında rahatlıkla bekleme yapabilecek ve müşterilerini alabilecek. Bu sayede vatandaşlarımızın da taksi hizmetine ulaşmalarında kolaylık sağlamış olduk” dedi.

Başkan Şahin, “Taksici esnafımızı büyük ölçüde rahatlatan ve hizmet kolaylığı sunan bu çalışmadaki desteklerinden dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayrettin Güngör’e, Elbistan Belediye Başkanı Sayın Mehmet Gürbüz’e, Ulaşım Daire Başkanı Sayın Melike Özdemir’e, Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Sayın Ahmet Kuybu’ya, Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürü Oktay Ölker’e, Kuzey İlçeler Daire Başkanı Cihan Çınar’a ve emeği geçen herkese şahsım ve taksici esnaflarımız adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

05 Ara 2022 - 16:02 - Güncel