Özel çocuklar, doktor ve asker olmanın mutluluğunu yaşadı

Nurhak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği program, özel çocuklara doktor ve asker olmanın mutluluğunu yaşattı.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Doktor önlüğü giyen down sendromlu ve engelli çocuklar, İlçe Kaymakamı Sercan Yıldız ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Servet Karaca’yı muayene etti.

Nurhak gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde özel bir çalışmaya imza attı. Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız’ın da katıldığı programla, okullarda eğitim görenlerle kırsal mahallelerde yaşayan engelli çocuklar ziyaret edildi. Kaymakam Yıldız ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Karaca, özel çocuklarla yakından ilgilendi. Programın en özel anları ise, doktor ve asker olmak isteyen çocukların bu hayallerinin bir günlüğüne de gerçekleştirilmesi oldu. Doktor önlüğü giyen çocuklar, kendilerini yalnız bırakmayan Kaymakam Sercan Yıldız ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Servet Karaca’yı muayene ederek sağlık kontrollerini yaptı. Üniforma giyen çocuklar ise, Türk bayrakları ile asker selamı ile misafirlerini karşıladı. Çocukların mutluluğu gözlerine yansıdı.

Programla ilgili değerlendirme yapan Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız, saf sevgileriyle çevresine yaşam enerjisi veren özel çocuklarla güzel anlar yaşadıklarını söyledi.

Engellilerin yaşama sevincini diri tutacak her çalışmayı önemsediklerini ve değerli bulduklarını vurgulayan Kaymakam Yıldız, “Engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırabilmek ve desteklemek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Bu dünyada her birimizin her an engelli konumuna düşebileceğimizin bilincinden hareketle onların mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf edip çözümler üretmek hepimizin görevi ve sorumluluğudur. Biz de bu bilinçle engelli çocuklarımızı ziyaret ettik. Onların sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri azimle, inançla aşan engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum” dedi.

Nurhak Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Servet Karaca da, en büyük engelin sevgisizlik olduğuna dikkati çekerek, “Dünya Engelliler Günü’nde Nurhak Kaymakamımız Sayın Sercan Yıldız Beyle birlikte okul ve kırsal mahallelerdeki engelli kardeşlerimizi ziyaret ederek onları yalnız bırakmadık. Askeri elbise ve doktor kıyafeti giydirerek onları sevindirdik” ifadelerini kullandı.

Engelli çocukların aileleri de bu özel programda emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

03 Ara 2022 - 17:21 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel