KASKİ, 2022’nin son zammını açıkladı

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ), aralık ayına ait içme suyu fiyatlarında 6 kuruş ila 16 kuruş arasında zam yaptı.

Son zamla birlikte, şehir merkezindeki aboneler için yıllık zam oranı yüzde 140’a ulaşırken; beldeden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarında bu oran yüzde 150’nin üzerine çıktı.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ), 2022 yılının son zammını internet sitesinden duyurdu. Otomatik olarak uygulanan son zamla birlikte abonelerin içme suyu faturası da arttı.

Elbistan ilçe merkezindeki abonelerin 2022 yılının ocak ayında 2 lira 14 kuruş ödediği içme suyunun m³’ü kasım ayı itibariyle 4 lira 94 kuruşa yükselmişti. Beldeden mahalleye dönüşen yerleşim yerleri ise içme suyunu sene başında 1 lira 29 kuruştan kullanıyordu. Kasım ayında bu yerleşim alanları için içme suyunun m³’ü 3 lira 16 kuruş oldu. Köyden mahalle statüsüne dönüşen yerleşim alanlarında ise sene başında 93 kuruştan ücretlendirilen suyun metreküp fiyatı 1 lira 65 kuruşa yükseldi.

Bazı belediyelerin indirime gittiği içme suyunda aralık ayı fiyatları belli oldu. Buna göre, ilçe merkezindeki aboneler, içme suyunun metreküpüne 5 lira 12 kuruş ödeyecek. Beldeden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerindeki abonelerin kullandıkları su ise 3 lira 27 kuruştan faturalandırılacak. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerleri ise suyun metreküpünü 1 lira 71 kuruştan ödeyecek.

 

02 Ara 2022 - 17:25 - Güncel