Matematik Seferberliği Çalıştayı’nda Kahramanmaraş’ı temsil etti

  Elbistan Bahçelievler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi matematik öğretmeni Müjgan Turan, Antalya’da düzenlenen e-Twinning Matematik Seferberliği Çalıştayı’nda Kahramanmaraş’ı temsil etti.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

e-Twinning Matematik Seferberliği Çalıştayı, 175 katılımcı ile Antalya’da tamamlandı. Elbistan Bahçelievler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi matematik öğretmeni Müjgan Turan da, Kahramanmaraş’ı temsilen çalıştayda yer aldı.

Çalıştaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan okul müdürü Ayşegül Göçer, “Bakanlığımızca "Her Yerde Matematik" anlayışıyla üniversiteler ve TÜBİTAK iş birliğiyle matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan 'Matematik Seferberliği' başlatılmıştır. Bu kapsamda matematik atölyeleri, materyal geliştirme, öğretmen eğitimi, dijital platform gibi birçok alanda çalışmalar yapılmaktadır” dedi.

Çalıştay sonrasında 40 proje başlatıldığını bildiren Göçer, matematik öğretmeni Müjgan Turan’a teşekkür ederek, “e-Twinning faaliyeti kapsamında öğretmenlerin projelere ait bilgi ve deneyimlerinin Matematik Seferberliği ile yapılacak yeni disiplinler arası çalışmalara katkı sağlaması amacıyla 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya'da "e-Twinning Matematik Seferberliği Çalıştayı" düzenlenmiştir. Çalıştay kapsamında çağrılı konuşmacı, atölye, stant uygulamaları ile matematik temalı projelere ilham verecek etkinlikler yürütüldü. Çalıştaya 158 öğretmen 16 eğitmen toplam 175 katılımcı yer alırken 100 öğretmen ilköğretim/ortaokul, 35 sınıf, 23 okul öncesi branşında katılım sağlanmıştır. Çalıştay sonunda e-Twinning faaliyeti kapsamında 40 proje başlatılmıştır.

Çalıştay kapsamında Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevim Sevgi, Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Gülburnu, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Yıldız, Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf Sözer, Eser Dilsöz, Pınar Özsoy, İbrahim Halil Demirci, Gülsüm Atile, Şengül Yavuz konuşmacı olarak katılım sağladı. Çalıştaya Kahramanmaraş’ı temsilen Elbistan Bahçelievler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Matematik Öğretmeni Müjgan Turan katılmıştır. Öğretmenimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.”

Matematik öğretmeni Müjgan Turan ise, matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan 'Matematik Seferberliği' organizasyonunu planlayan ve en güzel şekilde gerçekleşmesini sağlayan Yeğitek ve UDS ekibine teşekkürlerini iletti.

Turan, 21. yüzyılda öğrencilere farklı bir bakış açısı geliştirmek için, öğretmeninde gelişen ve değişen eğitim sistemini yakından takip etmesi gerektiğini vurguladı. eTwinning faaliyeti kapsamında düzenlenen çalıştayda kazanmış oldu deneyimleri meslektaşları ile paylaştı. Tüm öğretmenlerin bu deneyimi yaşamasını tavsiye etti.

Elbistan Bahçelievler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi matematik öğretmeni Müjgan Turan, “Diyar Diyar Matematik ve Sayıların Gizemi” isimli iki proje başvurusu yaparak “bu projeler e-Twinning Matematik Seferberliği Çalıştayından elde ettiğim kazanımlarımdır” dedi.

 

02 Ara 2022 - 17:10 - Güncel