Çitil’den çiftçilere ÇKS uyarısı

Elbistan Tarım ve Orman İlçe Müdürü İsmail Çitil, 2023 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 31 Aralık 2022 tarihinde sona ereceğini söyledi.

 

Çiftçi Kayıt Sistemi’nde (ÇKS) değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin yayımlanarak yürürlüğe girdiğini anımsatan Elbistan Tarım ve Orman İlçe Müdürü İsmail Çitil, başvuru tarihinin de öne çekildiğini bildirdi.

Çiftçilerin 31 Aralık’a kadar kurumlarına müracaat etmeleri gerektiğini söyleyen Çitil, “Çiftçilerimizin, ürün güncellemelerini 31 Aralık 2022 tarihine kadar ilçe müdürlüğümüze müracaat ederek yapmaları gerekmektedir. Daha önce ÇKS kaydı olan üreticilerimiz 2023 müracaatlarını e-Devlet kapısı üzerinden yine 31 Aralık 2022 tarihine kadar yapabileceklerdir. İlk defa ÇKS'ye müracaat eden üreticilerimizin ise bizzat başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Bu seneye kadar her yıl istenen çiftçi belgesi bu yıl sadece ilk başvurularda istenecektir. Ürün güncelleme formlarında daha önceden istenen muhtar ve aza imzası uygulaması da kaldırılmıştır” dedi.

Elbistan Tarım ve Orman İlçe Müdürü İsmail Çitil, tüm çiftçilere bol ve bereketli bir sezon dileyerek sözlerini tamamladı.

 

01 Ara 2022 - 16:31 - Güncel