Stadyum ve yarı olimpik havuz için arsa tahsisinde sona gelindi

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, stadyum ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzu için 9 dönümlük alanın tahsis işleminde son aşamaya gelindiğini söyledi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, ilçede inşası süren yatırımları yerinde inceledi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Türkan ve KYK Elbistan Yurt Müdürü Mükremin Yücel’in de eşlik ettiği ziyarette ilk durak 2.500+500 kişilik Elbistan Kapalı Spor Salonu oldu.

Kaymakam Vural, faaliyete hazır olan; 1 adet ana salon, 2 adet antrenman salonu, 1 adet mini antrenman salonu bulunan, voleybol, basketbol, hentbol,  futsal, güreş, jimnastik, taekwondo, muay thai, step- aerobik, badminton, masa tenisi, okçuluk gibi birçok branşta hizmet verecek branşlarında hizmet verecek olan Elbistan Kapalı Spor Salonu’nun çevre düzenlemesi çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, daha sonra Kızılcaoba Mahallesi’nde inşaatı devam eden 500 kişi kapasiteli KYK yurdunda inceleme yaptı.

2022 Mart ayında inşaat çalışmalarına başlanılan ve 2023 Temmuz ayında açılışı planlanan yurt binasında gelinen son nokta hakkında firma yetkililerinden bilgi alan Kaymakam Vural, binada üniversite öğrencileri için konforlu ve her şeyin düşünüldüğü bir yatırımın Elbistan’a kazandırılmış olacağını söyledi.

Elbistan’a kazandırılacak yeni spor tesislerine ilişkin de bilgiler aktaran Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, stadyum ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzu kazandırılması noktasındaki çalışmaların sürdüğünü anımsattı.

Her 2 spor tesisi için aynı bölgede 9 dönümlük alanın tahsis işlemini en kısa sürede tamamlamak istediklerini vurgulayan Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, “Kapalı Spor Salonumuzu en kısa sürede açmayı planlıyoruz. Çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmalar var şuan. Ayrıca ilçemiz için önemli bir kazanım olan KYK yurt projesi de ilerliyor. Temmuz 2023’te açmayı planlıyoruz. İlçemize bu yatırımların kazandırılmasında büyük emek ve katkı sunan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal’a teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

28 Kas 2022 - 15:59 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel