Okul harçlıklarıyla SMA hastası Eliz Lina’ya umut oldular

Afşin-Elbistan Linyitleri İlkokulu öğrencileri, SMA hastası Eliz Lina’ın tedavisine katkıda bulunmak için harçlıklarıyla topladıkları 17 bin 600 lirayı gönüllü temsilci ve okul müdürlüğü birlikte banka hesabına yatırdılar.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Daha önceden de Mehmetçik Vakfı, SMA hastaları gibi bir çok çalışmada ön planda yer alan AEL İlkokulu, Malatya Valiliği oluru ile başlatılan yardım kampanyasına destek sunmak amacıyla tüm okul çalışanları, öğrencileri ve velileriyle birlikte, yeni bir sosyal sorumluluk etkinliğine imza attı.

AEL İlkokulu öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri 17 bin 600 lirayı okul müdürlüğü ve gönüllü temsilci ile birlikte ziraat bankasına giderek Eliz Lina’ın ailesinin valilik ile birlikte açtığı hesaba yatırdılar.

Okul müdürü Faik Türk, sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Eliz Lina için el ele kampanyası” başlattıklarını belirtti.

Öğrenciler topladıkları yardım zarflarının içerisine Eliz Lina’ya dua, sevgi ve özlem ifadelerini kağıtlara yazarak zarfa bıraktı.

Bedenleri küçük yürekleri kocaman olan öğrenciler, Eliz Lina’nın bir an önce iyileşmesi için dua ettiklerini belirterek gönülleri ısıttılar.

Öğrencilerin örnek davranışlarının kendilerini çok mutlu ettiğini de dile getiren Eliz Lina’nın ailesi ve gönüllü yardımsever temsilcileri, tüm okul öğretmenleri, öğrenci ve velilerine destek oldukları için teşekkür ettiler.

26 Kas 2022 - 17:31 - Güncel