Polis ekiplerinden kadına şiddete karşı farkındalık çalışması

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kadına Şiddetle Mücadele Günü çerçevesinde vatandaşları Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirdi.

Polis ekiplerinden kadına şiddete karşı farkındalık çalışması
Polis ekiplerinden kadına şiddete karşı farkındalık çalışması
+3
Haber albümü için resme tıklayın

İlçe merkezinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu noktalarda ‘Kadına El Kaldırılmaz’ isimli broşür dağıtan polis ekipleri, çok sayıda kadının telefonuna da KADES uygulamasını yükledi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği ile Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ekipleri, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü kapsamında kadınlarımızın  "Kadın Acil Destek Uygulaması" (KADES) hakkında bilgilendirmesi, bilinçlendirilmesi ve kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi amacıyla farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

Polis ekipleri, ilçe merkezinde bulunan iş yerlerinde, şehir içi halk otobüs duraklarında, pazar yerinde bulunan kadınlara KADES uygulamasının tanıtıldığı broşürler dağıttı. Ayrıca "Kadına El Kaldırılmaz" isimli broşür de erkeklere dağıtılarak vatandaşlar bu konuda bilgilendirildi. Yapılan faaliyette 500 kişiye ulaşılırken, işyerlerine, otobüs duraklarına ve otobüslere de çok sayıda afiş asıldı.

Ayrıca kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulama olan Kadın Destek Uygulamasının (KADES) tanıtımı yapılarak vatandaşların telefonlarına yüklemesi için yardımcı olundu. 45 kadının telefonuna KADES uygulaması yüklendi.

Kadınların KADES uygulamasını telefonlarına indirdiklerinde tek bir butonla polis ekiplerinin olay yerine geldiğini belirten vatandaşlar ise, yapılan çalışmaları çok iyi bulduklarını ifade ettiler.

 

26 Kas 2022 - 11:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel