ABD’li sanatçı Della Miles, Elbistan’ın misafirperverliğine hayran kaldı  

Elbistan Festivali’ne katılarak Aşık Mahzuni Şerif’in ‘Domdom Kurşunu’ adlı türküsü Türkçe okuyan ABD’li sanatçı Della Miles, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Elbistan halkının misafirperverliğine dikkat çekti.

ABD’li sanatçı Della Miles, Elbistan’ın misafirperverliğine hayran kaldı   
ABD’li sanatçı Della Miles, Elbistan’ın misafirperverliğine hayran kaldı   
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’ın tanıtım filmi çekimleri için gittiği Karamağara Mahallesi’nde yer sofrasında kendisine ve ekibine ikram edilen kahvaltıyla ilgili, hem Türkçe hem de İngilizce paylaşım yapan ABD’li sanatçı Della Miles, “Türkiye’de Elbistan adlı bir ilçenin tanıtım filmlerini çekerken, halktan biri beni ve tüm çekim ekibini kahvaltıya davet etti. Biz de zannettik ki bize biraz peynir, biraz ekmek ve yanında geleneksel Türk çayı ikram edecek. O ise bakın neler hazırladı bizim için” cümleleri ile Elbistan halkının misafirperverliğini vurguladı.  

Ünlü vokalistin Elbistanlı takipçileri de Miles’in paylaşımını beğenerek, Elbistan ağzı ile “Afiyet olsun. İşte Türk misafirperverliği ve Türklerin ekmeğini koşulsuz, şartsız ve karşılıksız paylaşmasının bir örneğidir bu davranış. Kahvaltıyı yaptıktan sonra kahvaltı başında eline bardak alıp çekyata yaslanıp corr vermesi ayrı bir detay. Elbistan halkının gözü gönlü hep açıktır yine bekleriz. Özletme kendini ‘kele’ gene gel. Unutamayacakları yer sofrasında gönül bağında bir şölen” yorumlarını yaptılar.

ABD’li sanatçı Della Miles, Elbistan Belediyesi’nin düzenlediği Elbistan Festivali’nde sahne almıştı. Ünlü sanatçı, Aşık Mahzuni Şerif’in ‘Domdom Kurşunu’ adlı türküsünü Türkçe seslendirmişti. Sanatçının bu performansı, ulusal ve uluslar arası medyada geniş yer bulmuştu.

 

21 Kas 2022 - 16:48 - Güncel