Özgen’den içme suyu, sayaç değişimi ve sokak köpekleri açıklaması

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, KASKİ’nin içme suyu saatlerini değiştirmesi, içme suyu fiyatları ve başıboş köpek sorununa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Başkan Özgen, Elbistan’ın sahipsiz olduğunu belirterek, “Elbistan’ın sahibi yok. Santrali elinden alındı ve filtresiz çalıştırıyorlar. Havayı, doğayı ve çevreyi kirletiyorlar. Rahmetli Erbakan’ın bin bir güçlükle kurduğu şeker fabrikası elimizden alındı evlere şenlik bir şekilde çalışıyor” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunan ve içme suyunda indirim yapılması ile su sayacı değişiminin durdurulmasını isteyen Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, şunları söyledi:

“Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, bizim topraklarımızdan çıkan suyu katmerli zamlarla bize satıyor. Bu da yetmezmiş gibi piyasada 180 lira olan içme suyu saatlerini 500 liraya satıp bizleri soymaya çalışıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı, halkın ve Elbistanlının yanındaysan Ankara gibi suyu indirimli satsan ne çıkar? Elbistanlının savunanı yok.”

Sokak köpekleri sorununa da çözüm bulunmasını isteyen Başkan Özgen, “Elbistan Belediyesi’ni mütemadiyen uyarıyoruz. Köpekler çok büyük tehlike arz etmeye başladı. İki sanatçı az getirip köpek barınağını rehabilite edebilirdin. Bizi susturamayacaksınız, konuşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ekonomideki sorunlara da değinen Milli Yol Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, açıklamasını, “20 yıldır bizi idare edenler milletin aklıyla alay ediyorlar. İyi işler yapıldığında millet sizin yanında durmuş ve desteğini esirgememiştir. Şimdi ise halkımızı sıkıntılara soktunuz. Toplumun tüm kesimleri zor durumda. Devletin tüm kurumları laçka olmuş doğru giden hiç bir şey yok. Dünyanın tüm emperyalistlerini toplayıp teslim etseydiniz bu kadar zarar veremezlerdi. Yeryüzünde böyle bir ekonomi yok. Milletin verdiği vergileri kur korumalı sistemle dolar zenginlerine peşkeş çeken Heterodoks bakan seni de unutmayacağız. Kendi bakanlığına 3 katı fiyatla dezenfektan satan Ruhsar hanımı, şirket sermayesini artırmak için SPK’yı Erzurum’un köyüne çağıranları, limanlarımızı, santrallerimizi ve şeker fabrikalarını bir avuç güruha peşkeş çekenleri unutmayacağız. Allah nasip ederse sandıklarda bu hesap sorulacaktır. Amentüsünü paraya ve makama tercih edenler, mahşer günü hesap var unutmayın” cümleleri ile tamamladı.

 

 

19 Kas 2022 - 15:55 - Güncel