Babalarının bağışladığı arsanın tapusunu Diyanet Vakfı’na devrettiler

Elbistan’da, Mehmet Şakir Olgun adlı hayırseverin sağlığında şifahen bağışladığı ve üzerinde cami bulunan yaklaşık 7 dönümlük tarlanın tapusu, oğulları tarafından Türkiye Diyanet Vakfı’na devredildi.

Büyütmek için resme tıklayın

 

2015 yılında vefat eden Mehmet Şakir Olgun, yaşarken Hasankendi Mahallesi’nde bulunan 6 bin 817 m²’lik arsayı, şifahen Diyanet Vakfı’na bağışladı. Söz konusu arsa üzerine hayırseverler tarafından cami yaptırıldı. Olgun, vefat etmeden önce oğullarına söz konusu arsanın tapusunun Diyanet Vakfı’na verilmesini vasiyet etti. Arsa, hisseli olduğu için devir işlemi gerçekleşmedi. Babasının vasiyetini yerine getirmek isteyen oğulları, tapuyu tek hisse haline getirerek Türkiye Diyanet Vakfı’na devretti.

Tapunun Diyanet Vakfı’na devri işlemlerinin tamamlanmasının akabinde vakıf adına hayırsever Abdulsamet Olgun’a teşekkür belgesi Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç tarafından takdim edildi.

Burada bir değerlendirme yapan Müftü Kılınç, “Merhum Mehmet Şakir Olgun, bu arsayı şifahen bağışlamış. Tapusunun da devredilmesini vasiyet etmiş. Oğlu Abdulsamet Olgun Bey de; Hasankendi Mahallesi’ndeki yüzölçümü 6 bin 812 m² olan bir arsayı Diyanet Vakfımıza bağışladılar. Rabbim, razı olsun. Allah, hayırlarını kabul eylesin. Söz konusu taşınmazın üzerinde cami bulunuyor. Bu hayırları, kıyamete kadar inşallah bu hayır devam edecektir. Tapumuzu aldık. Karşılığında da bir teşekkür belgesi takdim ettik. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Aile adına bağışta bulunan ve babasının vasiyetini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Abdulsamet Olgun ise, “Arsa bağışını rahmetli babamın vasiyeti üzerine yaptık. Babam, 2015 yılında vefat etti. Sağlığında bu bağışı şifahen yapmıştı. Biz şimdi resmi hale getirdik. Arsa hisseliydi. Bu süreci tamamladıktan sonra nasip bugüneymiş. Allah kabul etsin. Diyanet Vakfı’na hayır işlerinde kullanılması amacıyla bağışladık” dedi.

18 Kas 2022 - 16:44 - Güncel