Kaymakam Vural, mahalle gezilerini sürdürüyor

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, başlattığı mahalle gezileri çerçevesinde Çalış, İğde ve Kalealtı Mahalleleri’nde vatandaşlarla bir araya gelip incelemelerde bulundu.

Kaymakam Vural, mahalle gezilerini sürdürüyor
Kaymakam Vural, mahalle gezilerini sürdürüyor
+3
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, kırsal mahallelerdeki sorunları yerinde tespit edip vatandaşların taleplerini dinlemek için bir süre önce ziyaret programı başlattı. Kaymakam Vural’ın ziyaretleri, Çalış, İğde ve Kalealtı Mahalleleri ile sürdü.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, İlçe Sağlık Müdürü Kazım Çıtak, Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, SYDV Müdürü Dilek Otlutepe ve kurum amirleri ile yetkililerinin eşlik ettiği ziyarette ilk olarak geniş kapsamlı toplantı yapıldı. Kaymakam Vural, toplantıda ilk sözü mahalle muhtarları ve vatandaşlara verdi. Muhtarların mahalle ile ilgili taleplerini dinleyen Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, ilgili kurumların temsilcilerinin de planlamalarını aldı.

Mahalle muhtarları, özellikle içme suyu ve yol başta olmak üzere diğer sosyal tesisle birlikte sulama sorunlarını dile getirdiler.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, mahalle toplantılarının; kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişi ve hizmet planlamaları açısından büyük önem arz ettiğini söyledi.

Vatandaşın dert ve sıkıntısı ile yerinde ilgilenmek; hemen ya da orta ve uzun vadede çözülecek talepleri takvime bağlamak için bu tür ziyaretleri önemsediğini ifade eden Kaymakam Vural, “Vatandaşımızla birebir ve yüz yüze görüşüyoruz. Toplantılarımızda tüm vatandaşlarımız taleplerini rahatça dile getirebiliyorlar. Bizler de tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte bu talepleri devletimizin imkanları ölçüsünde yerine getirme gayretimizi ortaya koyuyoruz.

Tüm mahallelerimizde bu tür toplantı ve ziyaretleri yapacağız. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın şiarından hareketle çalmadığımız kapı kalmayacak. Gencinden yaşlısına tüm vatandaşlarımızın derdi sıkıntısı bizim derdimiz ve tasamızdır. Hizmetin en iyisine layık olan vatandaşlarımızın her an yanlarında olmaya gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Ceyhan Nehri üzerinde kurulu bulunan hidroelektrik santralleri yerinde gördükten sonra ziyaret programına İğde ve Kalealtı Mahalleleri ile devam etti.

16 Kas 2022 - 17:05 - Güncel