EMYO’ya 1 doçent ve 6 doktor alınacak

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Elbistan Meslek Yüksekokulu’nda görevlendirilmek üzere 1’i doçent, 6’sı doktor olmak üzere toplam 7 öğretim üyesi alınacak.

 

Elbistan Meslek Yüksekokulu’nun (EMYO) Laborant ve Veterinerlik, Otomotiv Teknolojisi, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Elektrik ve Makine programlarında görevlendirilmek üzere 7 öğretim üyesi kadrosu açıldı. Bu kadrolara 1 doçent ve 6 da doktor ataması yapılacak.

Doçent kadrosu, Laborant ve Veterinerlik programına alınacak. Doçent kadrosuna başvuracaklarda Veterinerlik Fakültesi mezunu olup, Veterinerlik Doğum ve Jinekolojisi alanında doktora yapmış olmak ve doçentlik unvanını bu alanda almış olmak, “Oksidatif Stres ve Mastitis” konularında yayınları bulunmak şartları aranacak.

Otomotiv Teknoloji programına alınacak doktor öğretim üyesi için de Makine Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup, Makine Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak ve “Eklemeli İmalat ile Üretilmiş Gözenekli Yapıların Mekanik Performasyonları” konusunda yayınları bulunmak şartları istenecek.

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programına başvuracak doktor öğretim üyelerinin ise Makine Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak, “Hafif Alaşımlar ve Polimer Kompozitler” konusunda yayınları bulunması gerekecek.

EMYO’nun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı için ayrılan doktor öğretim üyesi kadrosunda ise Kimya Bölümü lisans mezunu olup, Biyomühendislik ve Bilimleri Anabilim Dalında doktora yapmış olmak, “ Nitro Aromatik Patlayıcı Saptanması” konusunda yayın yapma şartı göz önünde bulundurulacak.

Elektrik Programı için de Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup, Elektrik- Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak ve “Rüzgar Enerjisi Santrali Optimizasyonu ve Rüzgar Türbinleri” konusunda yayınları bulunma şartı aranacak.

Laborant ve Veterinerlik Sağlık Programı’na alınacak doktor öğretim üyesinin Biyoloji Bölümü lisans mezunu olup, biyoloji bölümünde yüksek lisans ve doktora yapmış olmak ve “Sucul Kirlilik ve Model Organizmalar” konusunda yayınlarının olması istenecek.

Makine Programına ise Makine Mühendisliği Bölümü, lisans mezunu olup, Enerji Sistemleri Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak, “Isı Boruları ve Nano Akışkanların Kullanımı” konusunda yayınları bulunan doktor öğretim üyesi alınacak.

11 Kas 2022 - 17:10 - Güncel