Kaymakam Vural: “7’den 70’e hep birlikte şehrimizi ağaçlandıracağız”

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Milli Ağaçlandırma Günü çerçevesinde kentte 5 bin fidanın toprakla buluşturulacağını söyledi.

Elbistan’da ağaçlandırma çalışmalarına ağırlık vereceklerine vurgu yapan Kaymakam Vural, “7’den 70’e hep birlikte şehrimizde yeşil bir kuşak oluşturacağız” dedi.

Elbistan’ın, orman varlığı yönünden istenilen düzeyde olmadığını belirten Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, bu durumun tersine çevrilmesi noktasında kent ormanı projesini hayata geçireceklerine işaret etti.

Daha önce dikilen fidanların bakımının da önemli olduğuna değinen Kaymakam Vural, “Burada belli çalışmalar yapılmış. Kurumlarımızın hatıra ormanları var. Buralara sahip çıkılmalı. Ağaçlandırma konusunda birlikte çalışmalıyız. Sulanması noktasında belediyelerimizden destek alacağız. Ağaçlandırma noktasında gerekli seferberliği başlatırsak; hem mevcuttakilerin bakımının yapılması hem de yeni alanların kazandırılmasında daha güzel sonuçlar elde ederiz. Cezaevi üstündeki alanı kent ormanı tarzında geniş bir kuşakta ağaçlandırmak istiyoruz. Devlet hastanemizin arkasındaki alan ve ilçe girişindeki alanı ağaçlandırmayı planlıyoruz. Ekili alanlardaki ağaçların bakımından başlayarak ilçemizde yeşil bir kuşak oluşturmak istiyoruz. Bu anlamda da tüm kurumlarımızdan destek bekliyoruz. Sert olsa da kayalık olsa da bölüm bölüm bu işi yapabiliriz. Zahmetini de hep beraber üstlenirsek bunu başaracak gücümüz var. Burada kent gelişim alanlarını da göz önünde bulundurmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla da kentte 5 bin fidan dikileceğini anımsattı.

Fidan dikme programının; tüm Türkiye ile aynı anda Karaelbistan Mahallesi’ndeki Adalet Ormanı’na saat 11.11’de gerçekleştirileceğini söyleyen Kaymakam Vural, Elbistan Orman İşletme Şefliği’nce de vatandaşlara fidan dağıtılacağını sözlerine ekledi.

 

09 Kas 2022 - 17:15 - Güncel