Kaldırım çöktü, otomobil içinde kaldı

Elbistan’da bir işyerinin önündeki kaldırımda çökme yaşandı. Kaldırımda yaklaşık 6 metre uzunluğunda çukur oluşurken bir otomobilde de hasar meydana geldi.

Kaldırım çöktü, otomobil içinde kaldı
Kaldırım çöktü, otomobil içinde kaldı
+4
Video için play'e tıklayın

 

Olay, Battalgazi Mahallesi’nde yaşandı. Adnan Menderes Bulvarı’ndaki bir oto lastik tamircisinin önündeki kaldırım, büyük bir gürültü ile peş peşe çöktü. Olay sonrasında yaklaşık 6 metre uzunluğunda ve yer yer 1 metreye yakın genişlikte çukur oluştu. Bu esnada lastik tamiri yapılan araç da çöken bölümün ortasında kaldı. İlk çökme anında araç sahibi ve işletmecisi dükkanın önüne çıktı. Aracı çevreyi kontrol eden vatandaşlar, olayı anlamaya çalışırken ikinci göçük yaşandı. Vatandaşlardan biri, hızla karşıya atlayarak çukura düşmekten son anda kurtuldu. Olayda büyük şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Çukurun içinde kalan otomobil, çekici yardımıyla kurtarıldı.

Çökmenin yaşandığı bölgenin kısa süre önce doğal gaz hattı için kazıldığı öğrenildi. Kazı esnasında su hattının zarar gördüğü ve sızıntıyla birlikte çökmenin yaşandığı belirtildi.

 

09 Kas 2022 - 15:39 - Güncel