Türkiye Aile Desteği’nden Elbistan’da 7 bin 660 hane yararlanıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hayata geçirilen Türkiye Aile Desteği ödemelerinden Elbistan’da 7 bin 660 hane yararlanıyor.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, 2,5 milyon hak sahibi vatandaşın yararlanacağı Türkiye Aile Destek programıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Yanık, 2,5 milyon hak sahibine 3 milyar 200 milyon lira ödeneceğini belirtti.

Bakan Yanık, ödemelerin hesaplara yatırıldığını ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde "insanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

Aile odaklı sosyal yardım ve sosyal hizmet anlayışıyla politika üretmeye devam ettiklerini vurgulayan Yanık, bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programının mevcut bütçesini 15 milyar liradan 40 milyar liraya çıkardıklarını hatırlattı.

Bakan Yanık, şunları kaydetti:

"Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hayata geçirilen çocuk desteği ile hanelerde bulunan çocuk sayısına göre hanelere aylık 350 lira ile 650 lira aralığında destek vereceğiz. 1-2 çocuklu hanelere 350, üç çocuklu hanelere 450, dört çocuklu hanelere 550, 5 ve üzeri sayıda çocuk bulunan hanelere 650 lira ödeme yapacağız. Sosyal yardım faydalanıcısı hanelere verilecek çocuk başına destekle hem çocuklu hanelerin hem de çocuklar üzerinden oluşacak giderlerin desteklenmesini amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Aile Destek programından Elbistan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığı ile 7 bin 660 hanenin yararlandığı bildirildi. Hak sahibi vatandaşlara ise ağustos ayından itibaren ödenen toplam desteğin 17 milyon 760 bin liraya ulaştığı belirtildi.

 

08 Kas 2022 - 16:41 - Güncel