Başkan Özgen’den kurultay değerlendirmesi

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, partisinin 1.Olağan Kurultayına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Özgen’den kurultay değerlendirmesi
Başkan Özgen’den kurultay değerlendirmesi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Özgen, 8 ay gibi kısa bir dönemde 66 il ve ilçede kongre yaparak Türk siyasi tarihinde bir ilke imza attıklarını belirterek, “20 yıldır seyrettiğimiz film bitmek üzere” dedi.

Milli Yol Partisi (MYP), 1.Olağan Kurultayı’nı Ankara’da geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Kurultayla ilgili olarak açıklama yapan MYP Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, “Şükürler olsun Allah’a, adalet ve liyakat ile merkezinde insan olan, dili, dini, ırkı ne olursa olsun bayrağımızı tanıyan mensubiyet şuuruna teslim olmuş her vatandaşımızın başımızın üstünde yeri vardır.

Fabrikalarımızı, limanlarımızı, santrallerimizi işgal edenler, onurunu, şahsiyetini ayaklar altına alan kişiliksiz köşe yazarları; sandıklara az kaldı. Hesap günü yaklaşıyor. İşçileri köle gibi görenler, yetim hakkı yiyenler, beytül mala el uzatanlar iğrenilecek durumdalar. Allah, sizi affetsin. Allah, kendisinden korkan, çalmayan, talan etmeyen, adaletten ve liyakatten ayrılmayan, siyasetin halkına hizmet olduğunu bilen insanları seçmeyi nasip etsin. 20 yıldır seyrettiğimiz film bitmek üzere. Halkımız büyük bir sağduyu ve olgunluk göstererek demokratik bir biçimde iktidara sandıkta ‘the end’ diyecektir” ifadelerini kullandı.

Açıklamasının devamında Elbistan özelindeki sorunlara da değinen Milli Yol Partisi İlçe Başkanı Ali Özgen, “Elbistan sahipsiz ve kimsesiz” dedi.

Şehrin birçok sorunla boğuştuğunu anlatan Başkan Özgen, “ Türkiye’nin dördüncü büyük ovasıyız ama sulama barajı yok. Santrali elinden alınmış zehir saçıyor. Şeker fabrikası elinden alınmış, alanlar göbek atıyor. Sorunlarla boğuşuyoruz ama umursayan yok. Köpeklerin sayısı, Elbistan’ın nüfusunu geçti ama çözüm yok” şeklinde konuştu.

 

05 Kas 2022 - 15:32 - Güncel