Cumhuriyetimizin 99.yılını zirvede kutladılar

Elbistan Dağcılık Kulübü (EDK), ’29 Ekim Cumhuriyet Tırmanışı’ yurt içinden ve yurt dışından gelen 16 dağcı sporcunun katılımıyla 3050 metre yüksekliğindeki Nurhak Dağı Yüce tepe zirvesine gerçekleştirildi.

Cumhuriyetimizin 99.yılını zirvede kutladılar
Cumhuriyetimizin 99.yılını zirvede kutladılar
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Dağcılık Kulübü’nün (EDK) planlı faaliyetlerinden biri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ tırmanışı, Nurhak Dağı Karadede mevkiinden başladı. Adamkayalar tepesi yamacından yan geçişle ve akabinde Yücetepe eteklerinden devam edip 3050 metredeki zirveye ulaşan sporcular, Cumhuriyet bayramını bayrak ve filamanlar açarak kutladı.

Akabinde Elbistan Ovası’nın kuşbakışı tanıtımı ve yeni projelerin oluşturulmasının ardından 2 bin 850 metrede zirve kahvaltısı yapıldı. Yurt içi ve yurt dışından gelen sporcular, Karadede mevkiine cumhuriyet bayramının coşkusu ve zirve yapmış olmanın mutluluğu ile ulaştı.

Tırmanışla ilgili değerlendirme yapan Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı Mustafa Kemal Kadayıfçı, “99 yıldır huzur ve refah içerisinde muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için ülkece topyekûn emek veren ve özveriyle çalışan yüce Türk milletinin bu mukaddes bayramını yüce bir zirvede kutlamak bu sevinci özgürce dağlarda beynelmilel bir sporcu topluluğuyla yaşamak bizler için bir gururdur” dedi.

Başkan Kadayıfçı, “En büyük temennimiz yüce dağların doruklarında aldığımız hazzı ve güzel memleketimizi zirvelerden izlemenin heyecanını tüm halkımızla paylaşmak, sporun ve güzel memleketimizin kıymetinin farkındalığını arttırmaya çalışmak olsa da, faaliyetlerimize katılmak isteyip de bir türlü fırsat bulamayan herkese, kapılarımızın her zaman açık olduğunu da bildirmek istiyoruz. Cumhuriyetimizin 99.yılı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

02 Kas 2022 - 09:51 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel