Vergi Müfettişleri Vakfı’na Elbistanlı başkan

Merkezi Ankara’da bulunan Vergi Müfettişleri Vakfı Başkanlığına Elbistanlı emekli vergi müfettişi Sadettin Çakılı seçildi.

 

Maliye, ekonomi, muhasebe, hukuk, denetim dallarında inceleme ve araştırmalar yapmak; bu konularda yayınlar hazırlamak amacıyla kurulan Vergi Müfettişleri Vakfı’nda başkanlık seçimleri yapıldı. Seçimler sonucunda vakfın başkanlığına emekli vergi müfettişi Sadettin Çakılı seçildi.

Elbistanlı Çakılı, şahına gösterilen teveccühten dolayı teşekkür ederek, “Kurucularından olduğumu vakfımızın kuruluş amacı doğrultusunda meslektaşlarımız ve mesleğimiz için elimizden gelenin en iyisini yapma gayretinde olacağız. Seçim sonuçlarının camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Sadettin Çakılı

 

1964 yılında Elbistan’da doğdu. İlk ve ortaokulu Elbistan’da, lise tahsilini İstanbul maliye okulunda tamamladı. Bursa Mustafa Kemal Paşa Vergi Dairesinde vergi memuru olarak 1989 yılına kadar çalıştı. Bu süreçte Marmara Üniversitesi kamu yönetiminden 1986 yılında mezun oldu. 1989 yılında vergi müfettişliğini kazanarak Ankara’da göreve başladı. 16 Ocak 2015 tarihinde vergi müfettişliğinden emekli oldu. Görev yaptığı dönemde idari görevler ve Türkiye’deki vergi müfettişlerinin bulunduğu vergi müfettişleri derneğinde yönetim kurulu üyeliği, genel sekreterlik ve genel başkanlık görevlerinde bulundu. Değişik konularda makaleler yazdı. Memur suçları ve soruşturma usulleri kitabı bulunmakta olup, yazılı basında ve ulusal yayın yapan televizyon kanallarında maliye bakanlığı ve gelir idaresi konularında birçok programda yer aldı. Kahramanmaraşlılar Derneği yönetim kuruluğu üyeliği ve Ankara Elbistanlılar Derneği yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Toplumsal Etik Derneğinin başkan yardımcısıdır.

01 Kas 2022 - 16:00 - Güncel