Elbistan’a 5’i uzman 7 doktor atandı

Sağlık Bakanlığı, 107.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne 4 dalda 5 uzman doktor ile 2 de tabip ataması yapıldı.

 

Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki doktor açığı ve bazı branşlardaki randevu sorunu vatandaşların yoğun şikayeti ile karşılaşıyor. Bu açığın kapanması ve doktor kadrosunun güçlenmesini sağlaması beklenen 2022 yılı 3.dönem ilk defa ve yeniden atama kurasında Elbistan’a ayrılan 18 münhal kadroya sadece 1 uzman doktor atanmıştı.  Kura sonucunda 17 kadro boş kalırken; sadece kulak burun ve boğaz hastalıkları uzmanı atanmıştı.

Bakanlık, hayal kırıklığına yol açan bu kuranın ardından 107.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne 1 aile hekimliği uzmanı, 2 iç hastalıkları uzmanı, 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ve 1 de tıbbi patoloji uzmanı kadrosu vermişti. Aynı kurada 2 de tabip kadrosu açılmıştı.

Elbistan Devlet Hastanesi’ne son kurada atanan isimler, Sağlık Bakanlığı’nda çekilen kura ile belli oldu. Noter huzurundaki kura sonucunda Elbistan Devlet Hastanesi’ne iç hastalıkları uzmanı Abdulsemet Yıldız, tıbbi patoloji uzmanı Efe Yetişgin, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Göktürk Han Doğan, iç hastalıkları uzmanı Selin Çelik, aile hekimi uzmanı Yiğit Can Meral ile tabipler Fatih Emre Çevirici ve Oğuzhan Kasımoğlu atandı.

Doktorların, önümüzdeki günlerde Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki görevlerine başlayacakları bildirildi.

29 Eki 2022 - 16:52 - Güncel