Avukat Merve Kurt Taşkın, hukuk bürosunu törenle açtı

Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilciliği avukatlarından Merve Kurt Taşkın, hukuk bürosunu düzenlenen törenle açtı.

Haber albümü için resme tıklayın

Avukat Merve Kurt Taşkın Hukuk Bürosu, Ceyhan Mahallesi Ahmet Karacabey Caddesi Aksiyon İş Merkezinde hizmet verecek.

Hukuk bürosunun açılışına Kahramanmaraş Barosu Başkanı Av. Muhammed Burak Gül, Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Av. Cihat Yılmaz, avukatlar ve davetliler katıldı.

Yapılan duanın ardından işyerinin açılış kurdelesini Kahramanmaraş Barosu Başkanı Av. Muhammed Burak Gül, Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Cihat Yılmaz ve Avukat Merve Kurt Taşkın birlikte kestiler.

Mesleğini adaletten şaşmadan sürdüreceğini vurgulayan Avukat Merve Kurt Taşkın “Savuma makamının kutsal bekçileri olan biz avukatların en önemli vazifesi hukuki münasebetleri düzenlemesi, her türlü anlaşmazlıkların adalet ve hakkaniyetine uygun olarak çözümlenmesini sağlamaktır. Savunma hakkının en iyi temsilcilerinden biri olacağıma inancım tam. Yüklendiğim tüm görevleri bu görevin kutsallığına yakışır bir şekilde özen, doğruluk ve onur içinde yerine getireceğim ve avukatlık ünvanının gerektirdiği saygı ve güvene uygun biçimde davranacağım bir meslek hayatım olmasını temenni ederim. Hukuk büromuzun açılışına katılan herkese çok teşekkür ederim” dedi.      

Av. Merve Kurt Taşkın kimdir?

1996 yılında Elbistan’da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Mehmet Emin Ilıcak Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamlamıştır. 2020 yılında Ankara Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2 yıl boyunca Ankara Barosuna kayıtlı olarak aktif şekilde mesleğini icra etmiştir. Daha sonra Kahramanmaraş Barosuna nakil olmuş ve avukatlık ruhsatnamesini Kahramanmaraş Barosuna almıştır.

28 Eki 2022 - 16:58 - Güncel