Kaymakam Vural’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99.yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Mesajına, Kurtuluş Savaşı’nda verilen büyük mücadeleye değinerek başlayan Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, “Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimiz, insanüstü bir fedakârlık ve mücadele ile elde edilen eşsiz bir zaferle kurulmuştur” dedi.

Kurtuluş Savaşı’nın Türk milletinin var olma mücadelesi, Cumhuriyetin ise yeniden dirilişin sembolü olduğuna vurgu yapan Kaymakam Vural, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet, milletimizin tarihsel çıkış yoludur. Askeri ve siyasi bir deha olan Mustafa Kemal Atatürk önder kişiliği ile bu yolun, dünya ile birleşmekten, uluslararası yarıştan kopmamaktan, bilim ve çağdaşlıktan geçtiğine işaret etmiştir. Her zerresi şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuş Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olmasını, bu bölgede güçlü ve istikrarlı bir Türkiye’nin var olmasını istemeyen düşmanlarımız daima var olmuştur. Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümünü yaşadığımız bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Cumhuriyetin müdafaası ve muhafazası her şeyden önce gelmektedir.

Cumhuriyet, milletimizin birlik ve bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz verilmeyeceğinin en açık ifadesidir. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bugüne, bölünmez vatan toprakları üzerinde, ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında, tek millet olarak yaşama uğrunda her şeyini feda edebilme anlayışına sahip olduk, bu ruhu tüm benliğimizde hissetmeye ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Bu ülkenin fertleri olarak, atalarımızın emaneti olan bu güzel vatanı ve bağımsızlığımızı daima muhafaza etmek, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, Türkiye’yi dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirmek için el ve gönül birliği halinde çalışmak bu cennet misali ülkeyi bizlere armağan eden şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzdur.

Bu duygularla; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk'ü ve dava arkadaşlarını; kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve şükran duyguları içinde saygıyla anıyorum. Elbistanlı hemşerilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

28 Eki 2022 - 09:12 - Güncel