Geleceğin sürücülerini çekirdekten yetiştirecek proje hayata geçiyor

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü, geleceğin sürücülerini şimdiden yetiştirmek amacıyla profesyonel trafik eğitim alanı projesini hayata geçiriyor.

Geleceğin sürücülerini çekirdekten yetiştirecek proje hayata geçiyor
Geleceğin sürücülerini çekirdekten yetiştirecek proje hayata geçiyor
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, İbrahim Nuh Paksu Kızılay Anaokulu tarafından sürdürülecek projede; anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine trafik eğitimi verileceğini söyledi.

Çocukların trafik bilincini geliştirmek istediklerini vurgulayan Çetin, “Çocuklarımıza trafik kültürünü erken yaşta aşılamak için kollarımızı sıvadık” dedi.

Elbistan’da, çocukların trafik eğitimi alacakları kapsamlı bir alan olmamasını büyük bir eksiklik olarak gördüklerini dile getiren Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Cumhuriyetimizin 99.yıl dönümünde ilk kazmayı vuracağımız trafik eğitim alanımızı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da bitirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Eğitim alanının, mini bir şehir yapısında olacağını söyleyen Çetin, “Minyatür bir şehri yansıtan trafik eğitim alanımız, çocuklarımıza trafikte uyulması gereken tüm kuralları hem pratik hem de teorik olarak öğretecek. Emniyet müdürlüğümüzle koordineli olarak verilecek eğitimlerde çocuklarımızın bilinçli ve kurallara saygılı birer sürücü olarak yetişmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Anaokulundan başlayarak ilk ve ortaokul öğrencilerimiz bu alandan yararlanabilecek” ifadelerini kullandı.

Çetin, şöyle devam etti:

“Çocuklarımızın temelden trafik eğitimini almalarını önemsiyoruz. İbrahim Nuh Paksu Kızılay Anaokulu tarafından yürütülecek bu özel çalışmada çocuklarımız trafik kuralları, yaya ve araç güvenliği başta olmak üzere bütün teorik bilgileri aldıktan sonra pratikte de araç kullanacaklar. Direksiyon başına geçerek teoriyi pratiğe dökecekler. Bugün yaya, yarın sürücü olacak çocuklarımızın eğitimler sonunda örnek teşkil eden bir trafik kültürüne öncülük edeceğine inanıyorum. Kurallara uymayı bir yaşam felsefesi olarak gören sürücüler yetiştireceğimize eminim. Çocuklarımızın trafik bilincini ne kadar erken yaşta geliştirirsek yolları o kadar güvenli hale getirebiliriz. Elbistan’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun.”

25 Eki 2022 - 17:18 - Güncel