AK Parti’de 11 aday il başkanlığına çağrıldı

AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nda başkan adaylığını açıklayan 11 ismin, mülakat ve genel değerlendirme süreci için Kahramanmaraş İl Başkanlığı’na çağrıldığı bildirildi.

 

AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nda 22 gün önce Başkan Ahmet Tıraş’ın istifasıyla boşalan başkanlık koltuğuna oturacak ismin belirlenmesi ile ilgili süreç devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel ve il yöneticileri, Elbistan’da bir dizi ziyaret ve görüşmelerde bulunmuştu.  Partide daha önceden ilçe başkanı olarak görev yapanlar ve yönetim kadrosundaki kişilerle görüşen Görgel’in ilçe başkanlığı için adı geçen isimlerle ilgili temayül yoklaması yaptığı belirtilmişti.

Bu görüşmenin ardından çok sayıda ismin AK Parti İl Başkanlığı’na giderek adaylık başvurusunda bulunduğu kamuoyunun gündeminde yer almıştı. AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nın, ilçe başkanı adayları ile mülakat ve değerlendirmeleri yapmak için bazı isimleri davet ettiği öğrenildi. 11 kişi arasında siyasetin yanı sıra iş dünyasından da isimlerin yer aldığı belirtildi.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunanlarla ilgili parti kanadından herhangi bir açıklama yapılmadı.

25 Eki 2022 - 15:45 - Güncel