Elbistan’a devlet hizmeti yükümlülüğü kurasında 5 uzman doktor atanacak  

Sağlık Bakanlığı, 107.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne 4 dalda 5 uzman doktor ile 2 de tabip kadrosu verildi.

Sağlık Bakanlığı’nın 2022 yılı 3.dönem ilk defa ve yeniden atama kurasında Elbistan’a ayrılan 18 münhal kadroya sadece 1 uzman doktor atanması hayal kırıklığına yol açmıştı. Elbistan Devlet Hastanesi’ne 1 acil tıp, 2 anestezi ve reaminasyon, 1 çocuk hastalıkları, 1 deri ve zührevi hastalıklar, 1 genel cerrahi, 1 göğüs hastalıkları, 2 göz hastalıkları, 2 iç hastalıkları, 1 kadın hastalıkları ve doğum, 2 kalp damar cerrahisi, 1 kulak burun ve boğaz hastalıkları, 2 ortopedi ve 1 de radyoloji uzmanı ataması yapılması planlanıyordu. Kurada Elbistan Devlet Hastanesi’nde eksikliği hissedilen göz hastalıkları, deri ve zührevi hastalıklar, genel cerrahi alanlarındaki kadrolar boş kalırken; kulak burun ve boğaz hastalıkları uzmanı atanmıştı.

Bakanlığın, 107.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kura takvimi belli oldu. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden yayınlanan kura takviminde münhal kadrolar da açıklandı.

Buna göre, Elbistan Devlet Hastanesi’ne 1 aile hekimliği uzmanı, 2 iç hastalıkları uzmanı, 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ve 1 de tıbbi patoloji uzmanı kadrosu verildi. Ayrıca 2 de tabip kadrosu açıldı.

Atanacak isimler 27 Ekim’de noter huzurunda çekilecek kura ile belli olacak.

22 Eki 2022 - 17:06 - Güncel