Apaydın’dan ticari araçlarını yenilemek isteyenler için vergi indirimi talebi

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, araçlarını yenilemek isteyen şoför esnafının vergi indirimi beklediğini söyledi.

 

Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada, şoförlerin vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek ve trafikte daha konforlu seyretmek için ticari araçlarını yenilemek istediklerine dikkati çekti.

Bunun için Haziran 2019'da sona eren ticari araçlara yönelik ÖTV indirimi uygulamasının yeniden hayata geçirilmesi çağrısında bulunan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, aynı zamanda KDV indiriminin de piyasada araç fiyatlarını düşüreceğine dikkati çekti.

Vergi indiriminden taksici, dolmuşçu, servisçi, kamyoncu gibi ulaşım sektöründe faaliyet gösteren şoför esnafının memnun olacağını ve vatandaşların daha kaliteli hizmet alacaklarını belirten Apaydın, “Neticede şoför esnafımızın araçlarının da bir miadı var. Güncel piyasada mevcut fiyat artışları esnafımızın araç yenilemesini zorlaştırdığı gibi araçlarını yenileyemeyen esnafı da birtakım sorunlarla baş başa bırakıyor. Pandemiden yeni çıkan ve işlerini toparlamaya çalışan şoför esnafımızın araçlarını yenileyerek hizmet kalitesini artırmasına vesile olunmalı. Devletimiz her zaman esnafının yanında olduğu gibi oluşan bu sıkıntının giderilmesi için de beklentiye ilaç olmalı” ifadelerini kullandı.

22 Eki 2022 - 16:49 - Güncel