Milli Eğitim’den 8.ve 12.sınıf öğrencilerine ücretsiz deneme sınavı

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, ilçe genelindeki 8.ve 12.sınıf öğrencilerine yönelik olarak ücretsiz deneme sınavı yapacaklarını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Çetin, hayalini kurdukları lise ve üniversiteye girmek için çaba gösteren öğrencilerin deneme sınavları ile bilgilerini test etme ve sınav heyecanlarını yenmeyi amaçladıklarını belirtti.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, ‘Elbistan’da Başarıyı Artırma (EBAP)’ projesini hayata geçirdiklerini anımsatarak, “Bu çerçevede 8.ve 12.sınıf öğrencilerimiz için deneme sınavları yapacağız. 2 bin 500 8.sınıf ve 2 bin 100 de 12.sınıf öğrencimiz bu imkandan yararlanacak. Deneme sınavlarımız ücretsiz olacak ve LGS ile YKS formatları doğrultusunda sorular yer alacak. Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) formatına göre yapacağımız sınavlardan ilki 22 Kasım’da tüm 12. sınıf öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) formatındaki sınavımız da 8.sınıf öğrencilerimiz için 1 Kasım’da gerçekleştirilecek. Her iki formattaki deneme sınavımız, ikinci dönem için 2 kez yapılacak” değerlendirmesinde bulundu.

‘Bu iki sınav Elbistan için çok güzel olacak’ diyen Çetin, “Denemelerde sorulacak sorular, sınav konularına uygun olarak hazırlanıyor. Bu sınavlarla birlikte öğrencilerimizin öğrenme ve gelişimlerindeki değişime ilişkin durum tespiti çalışmaları yapılacak. Öğrencilerimizin başarı seviyesini artırmak, sınav formatına alışmasını sağlamak ve heyecanlarının yenilmesi açısından önemli ve değerli bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Tüm öğrencilerimizin, istedikleri lise ve üniversitelere yerleşmeleri noktasında üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmanın gayreti içindeyiz. Sınavlara girecek tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

20 Eki 2022 - 17:19 - Güncel