‘Elbistan Genç Yeteneklerini Arıyor’ turnuvası sona erdi

Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, 11-13 ve 14-17 yaş arasındaki yetenekleri keşfetmek amacıyla ‘Elbistan Genç Yeteneklerini Arıyor’ adlı 2 ayrı futbol turnuvası sona erdi.

‘Elbistan Genç Yeteneklerini Arıyor’ turnuvası sona erdi
‘Elbistan Genç Yeteneklerini Arıyor’ turnuvası sona erdi
+3
Haber albümü için resme tıklayın

 

11-13 yaş arası ve 14-17 yaş arası olmak üzere 2 ayrı yaş kategorisinde düzenlenen ‘ Elbistan Genç Yeteneklerini Arıyor’ futbol turnuvasına 12 takım katıldı.

Kentte spora meraklı gençleri belirlemek ve Elbistanspor Kulübü’nün altyapısına kazandırılması amacıyla düzenlenen turnuva çekişmeli maçlara sahne oldu.

Elbistan Genlik Merkezi’ndeki sahada oynanan turnuvanın 11-13 yaş grubunda Altın Yıldız takımı şampiyon olurken, ikici Öz Elbistan takımı, üçüncü de Şeker Ortaokulu oldu.

14-17 yaş kategorisinde düzenlenen turnuvada ise Ahmet Çalık takımı şampiyon oldu. Turnuvada Altın Gençler takımı ikinci olurken Gariplik FC takımı ise üçüncülüğü elde etti.

Ahmet Çalık ve Altın Gençler arasında oynanan final karşılaşmasını da seyreden Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, turnuvaya katılan takımları tebrik ederek; “ Turnuvamızın amacına hizmet ettiğini düşünüyorum. Centilmence, dosta, kardeşçe geçen güzel bir turnuva olduğunu düşünüyorum. Bu turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve turnuvaya katılan takımlara teşekkür ediyorum” dedi.

Turnuvanın sonunda takımlara kupaları, madalyaları ve çeşitli hediyeleri Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Türkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Elbistanspor Kulübü Başkanı Sıtkı Çay tarafından takdim edildi.

 

 

20 Eki 2022 - 17:17 - Spor