Bakan Soylu: “Şehit Kürşat Sert’in intikamı alındı”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van’ın Çatak ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Elbistanlı uzman çavuş Kürşat Sert’in intikamının alındığını söyledi.

İçişleri Bakanlığı, Şehit Jandarma Er Mevlüt Yıldız Operasyonu kapsamında Siirt Pervari ile Van Çatak ara hattında 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Siirt’in Körkandil Dağı bölgesi Ayı Deresi mevkiinde gerçekleştirilen hava destekli Şehit Jandarma Er Mevlüt Yıldız Operasyonu'nda, jandarma özel harekat timleri ile teröristler arasında temas sağlandı. Operasyon sonucunda 1’i kadın ve 1 de erkek olmak üzere 2 terörist ölü ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise operasyona ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Bakan Soylu, “Terörün de kökünü kurutana kadar devam. Van Çatak'ta geçtiğimiz hafta operasyonda şehit düşen kahraman jandarmamız Kürşat Sert'in intikamı alındı. 2 terörist ölü ele geçirildi. Operasyon devam ediyor” dedi.

Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Çatak ilçesi kırsalında yapılan operasyonda, bir grup terörist ile sıcak temas yaşanmıştı. Çıkan çatışmada Elbistanlı jandarma uzman çavuş Kürşat Sert (30), şehit düşmüştü.

20 Eki 2022 - 16:43 - Güncel