Hayırsever vatandaş camiye minare yaptırdı

Elbistan’da, 87 yaşındaki hayırsever Hacı Mulla Şahin’in, kendisi ve eşi Döne Şahin adına yaptırdığı minarenin açılışı gerçekleştirildi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

 Geçtiğimiz yıl tarlasını satarak Eyüp Sultan Cami’inde 4-6 yaş Kur’an kursu yaptıran hayırsever Hacı Mulla Şahin (87), bu kez de Karaelbistan Mahallesi’ndeki Osmangazi Camii için harekete geçti. Şahin, minarenin 280 bin liralık maliyetinin 170 bin lirasını karşılayarak hayırseverliğini gösterdi. Minarenin açılışı ise, Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, Karaelbistan Mahalle Muhtarı Veli Çınar, hayırsever vatandaş Hacı Mulla Şahin ve eşi Döne Şahin ile vatandaşların katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında değerlendirme yapan Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, minarelerin, bir beldenin Müslüman beldesi olduğunun nişanesi anlamına geldiğini söyledi.

Hayırsever Mulla Şahin’e teşekkür eden Müftü Kılınç, “Bu camimizin minaresi yoktu ve gerçekten büyük bir ihtiyaçtı. Camimiz, minaresinin yapılması ile tamamlandı. Bu eksikliği Mulla Şahin amcamızın sayesinde giderdik. Geçen yıl da Kur’an kursu yapmıştı. Rabbim hayırlarını kabul eylesin. Rabbim bu eserini inşallah kıyamete kadar devam etmesine vesile olsun.

Ezan, müminleri ve melekleri sevindiren bir eserdir. Şeytanlar ise ezan okunduğunda kaçar. Karınca kararınca böyle bir eser bırakmak, o insanın amel defterinin kapanmaması demektir. Sevgili Peygamberimizin de (sav) bu yönde hadis-i şerifi vardır. Hacı Mulla Şahin amcamızın hayrını Allah kabul eylesin. Emeği geçenlerden de Allah razı olsun” dedi.

Hacı Mulla Şahin de, böyle bir hayra vesile olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç tarafından hayırsever vatandaş Hacı Mulla Şahin’e plaket takdim edildi.

 

20 Eki 2022 - 10:04 - Güncel