Baro seçiminde Cihat Yılmaz güven tazeledi

Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilciliği seçimlerini Avukat Cihat Yılmaz güven tazeleyerek kazandı.

+5
Haber albümü için resme tıklayın

171 üyesi bulunan Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilciliği'nde avukatlar sandık başına gitti. Elbistan Adliyesi'nde gerçekleştirilen seçimde Avukat Cihat Yılmaz, Avukat Halil Köse ve Avukat Metin Arslan yarıştı. Oy kullanma işleminin ardından sayıma geçildi. Sayım sonucunda yaklaşık bir yıldan fazla bir süredir bu görevi üstlenen Cihat Yılmaz, 68 oyla yeniden Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi oldu. Halil Köse ise 41 oy aldı. Metin Arslan'a da 36 oy çıktı. 

Seçimin ardından meslektaşlarının tebriklerini kabul eden Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Avukat Cihat Yılmaz, şahsına gösterilen teveccüh için de teşekkürlerini sundu.

Yılmaz, "Seçim sürecimiz tamamlandı. Meslektaşlarım, oyları ile bana baro temsilciliği görevini üst üste 2.kez tevdi ettiler. Geçen yıl itibariyle seçildiğim bu onurlu görevde meslektaşlarımızın sorunlarının çözümü için gayretle, azimle çalıştık.Görevim süresince tüm meslektaşlarımızın yanında yer almaya özen gösterdik. Meslek onurumuza yakışan bir şekilde daha etkin bir temsilcilik oluşturmak için çabaladık. Bundan sonra da aynı düstur ve şiarla meslektaşlarımızla omuz omuza olmaya devam edeceğiz. Bu yarışta yer alan meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik ortamını yansıttığımız bu seçimin sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Seçimler için Elbistan'a gelen Kahramanmaraş Barosu Başkanı Avukat Burak Muhammed Gül de temsilcilik yarışını kazanan Yılmaz'ı tebrik etti.

19 Eki 2022 - 19:10 - Güncel