Battalgazi Mahallesi’nde muhtarlık binasının temeli atıldı

İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan proje çerçevesinde Battalgazi Mahallesi’nde hizmet verecek olan muhtarlık binasının temeli atıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

 

İçişleri Bakanlığı’nın ülke genelindeki 100 muhtar hizmet binasının toplu temel atma programı Ankara’da gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı toplu temel atma programıyla eş zamanlı olarak Elbistan’a bağlı Battalgazi Mahallesi’ndeki muhtarlık hizmet binasına da ilk beton döküldü.

Programa, Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, Türkiye Muhtarlar Derneği Elbistan Şube Başkanı Hayri Kale, Battalgazi Mahalle Muhtarı Arif Yılmaz ve mahalle sakinleri katıldı.

Burada bir değerlendirme yapan Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, tüm muhtarların Muhtarlar Günü’nü tebrik ederek konuşmasına başladı.

Yapımına başlanan muhtarlık hizmet binasının hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Kaymakam Vural, “İnşallah her zaman birlikte çalıştığımız; vatandaşlarımızla devletimiz arasında köprü vazifesi gören vatandaşa en yakın temsilcilerimiz olan muhtarlarımıza sağlık, sıhhat, huzur ve başarılar diliyoruz. Bugün de bu vesile ile Battalgazi Muhtarlığımızın İçişleri Bakanlığımızca yaptırılacak muhtarlık hizmet binasının temelini atıyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur” ifadelerini kullandı.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, muhtarları en yakın çalışma arkadaşlarından biri olarak gördüklerine vurgu yaptı.

Başkan Gürbüz, “Tüm muhtarlarımızın gününü kutluyorum. Muhtarlarımızla beraber vatandaşlarımıza en iyi hizmeti götürme gayretindeyiz. Battalgazi Mahallemizde muhtarlık binasının temeli atılıyor. Mahallemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Türkiye Muhtarlar Derneği Elbistan Şube Başkanı Hayri Kale de, muhtarlıklar için müstakil binaların yapılmasının önemine değinerek bütün mahallelerin de bu eksiğinin giderilmesini beklediklerini dile getirdi.

Battalgazi Mahalle Muhtarı Arif Yılmaz ise, ülke genelinde temeli atılan 100 binadan birinin kendi mahallesinde yapılmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından muhtarlık hizmet binasına ilk beton döküldü.

 

19 Eki 2022 - 17:39 - Güncel