18 uzman doktor kadrosundan sadece 1’ine atama yapıldı

Sağlık Bakanlığı’nın 2022 yılı 3.dönem ilk defa ve yeniden atama kurası çerçevesinde Elbistan’a verilen 18 uzman doktor kadrosunun sadece 1’ine atama yapıldı.

Kurada Elbistan Devlet Hastanesi’nde eksikliği hissedilen göz hastalıkları, deri ve zührevi hastalıklar, genel cerrahi ve kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı ataması bekleniyordu.

Sağlık Bakanlığı’nın 2022 yılı 3. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası çekildi. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, söz konusu kura çerçevesinde Elbistan Devlet Hastanesi ve Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne toplam 27 doktor ve diş hekimi kadrosu açmıştı.

Elbistan Devlet Hastanesi’ne 1 acil tıp, 2 anestezi ve reaminasyon, 1 çocuk hastalıkları, 1 deri ve zührevi hastalıklar, 1 genel cerrahi, 1 göğüs hastalıkları, 2 göz hastalıkları, 2 iç hastalıkları, 1 kadın hastalıkları ve doğum, 2 kalp damar cerrahisi, 1 kulak burun ve boğaz hastalıkları, 2 ortopedi ve 1 de radyoloji uzmanı ataması yapılacak. Ayrıca hastaneye 2 tabip ve 1 de eczacı kadrosu verilmişti.

Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ise 4 diş tabibiyle birlikte 1’er de endodonti ve restoratif diş tedavisi uzmanı atanması planlanıyordu.

Çekilen kura sonucunda Elbistan Devlet Hastanesi’ne açılan 18 uzman doktor kadrosundan sadece 1’ine atama yapıldı. Kurada Elbistan Devlet Hastanesi’ne kulak burun ve boğaz hastalıkları uzmanı İhsan Delioğlu atandı.

Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ise 4 diş hekimi atandı. Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapacak diş tabipleri ise Elvan Nayır, Kübra Cingöz, Mehmet Emin Aslan Kutan ve Sakine Delice olarak açıklandı.

18 Eki 2022 - 17:05 - Güncel