Emniyet Müdürü Kırılmaz’dan 3 konuda kararlılık mesajı

Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, düğünde silah, uyuşturucu ticareti ve modifiye araçlarla ilgili çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Bu konularda toplumun tüm kesiminin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Kırılmaz, “ Elbistan’ı el birliği ile daha huzurlu bir şehir haline getireceğiz” dedi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaret etti. Burada dernek başkanı Celalettin Fırtına ile görüş alışverişinde bulunan Kırılmaz, kentte asayişi ilgilendiren 3 konu başlığı ile mücadeleye dikkati çekti.

Göreve geldiği günden bugüne kadar uyuşturucu ticareti ve kullanımı, düğünde silah atılması ve trafik konularında önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kırılmaz, denetim ve uygulamaları kararlılıkla sürdüreceklerini, silah atılması konusunda  CİMER üzerinden bir çok ihbar ve şikayet aldıklarını, yorgun merminin düşmesi yüzünden vatandaşların araçlarında ve çatılarında zararlar meydana geldiğini, insanların üzerine de düşme ihtimaliyle birlikte yaralanma ve ölüm tehlikesiyle karşılaşılabileceğini vurguladı.

Özellikle düğün ve nişan gibi törenlerde silah atılmasının önüne geçmek için polisiye tedbirlerle birlikte toplumsal bir farkındalık oluşturmaya özen gösterdiklerini anlatan Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, “Vatandaşımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atan bu konuda biz polisiye tedbirlerimizi alırken bir yandan da sivil toplum kuruluşlarımızın, muhtarlarımızın ve kanat önderlerinin de desteklerine ihtiyaç duymaktayız. Elbistan halkıyla el birliği içinde bu durumu önlemede kararlıyız” dedi.

Özellikle gençleri uyuşturucudan uzak tutmak için azami gayret gösterdiklerinin altını çizen Kırılmaz, “Gençlerimizin uyuşturucuyla zehirlenmesine asla müsaade etmemek adına teyakkuzdayız. Tüm bunlara ek olarak trafiği ve vatandaşların can güvenliğini tehlikeye atan,  yüksek sesle müzik dinleyerek çevreyi rahatsız eden modifiyeli olarak tabir edilen araçlara da göz açtırmayacağız. Elbistan’ımızın daha huzurlu bir şehir olması için sahada olacağız” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Celalettin Fırtına da, Kırılmaz’ın yaptığı ziyaretten memnuniyetini dile getirdi.

Fırtına, “Elbistan hepimizin. Kırsalda bizler de jandarmaya bağlı güvenlik korucuları olarak bu tür konularda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Şehrimizin daha da huzurlu ve güvenli bir hale gelmesi için bir STK olarak elimizden geleni yaparak polis teşkilatımıza destek olacağız” şeklinde konuştu.

18 Eki 2022 - 17:02 - Güncel