Gönüllü gençler okul boyadı

Elbistan Gençlik Merkezi gönüllüleri, ‘Merkezim Her Yerde’ projesi çerçevesinde kent merkezinden 35 km uzaktaki kırsal mahalle okulunu boyadı ve çocuklar için rengarenk oyun alanları yaptı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve gençlik liderleri, ‘Merkezim Her Yerde’ projesi kapsamında Karamağara Ortaokulu’nu ziyaret etti. İlçe merkezine 35 km uzaklıktaki okulu, daha güzel hale getirmek için kolları sıvayan gönüllü gençler, fırçalarla işe koyuldu. Okulun duvarlarını usta titizliğinde boyayan gençler, çocuklar için futbol sahası ve yeni oyun alanı düzenlemesi de yaptı.  Gönüllü gençler, okulun diğer bakım onarım işlerini de yapmayı ihmal etmedi. Çalışmanın sonucunda okul rengarenk bir görünüme kavuşurken bu duruma en çok sevinenler ise çocuklar oldu.

Elbistan Gençlik Merkezi Müdürü Mevlüt Türkan, çalışmada emeği geçen gönüllü gençlere ve gençlik liderine teşekkür etti.

‘Daha güzel bir ortamı ve gelecek için gönüllülerimiz ile okulları güzelleştirmeye, minik yüreklerini yüzlerini ve gözlerini güldürmeye çalışıyoruz’ diyen Türkan, “Gönüllü gençlerimiz, gençlik liderleri öncülüğünde ilçeye 35 km uzaklıktaki kırsal Karamağara Mahallemizde okul boyama çalışması gerçekleştirdi. ‘Merkezim Her Yerde’ projesi ile okulumuzu güzelleştirmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Çocuklar için oyun alanları hazırladılar. Onlarla oyun oynayarak çeşitli hediyeler verdiler. Gönüllülerimiz, bu çalışmanın sonucunda onlarca kalbe dokunmanın hazzını yaşadılar. Hepsine emekleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

15 Eki 2022 - 17:16 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel