Elbistan Belediyesi’nden kilit parke açıklaması

Elbistan Belediyesi’nden kırsal mahallelerdeki kilit parke çalışmalarına ilişkin olarak yapılan açıklamada; 2019-2022 tarihleri arasında 171,2 milyon TL değerinde, 1,2 milyon metrekare kilit parke döşemesi gerçekleştirildiği vurgulandı.

Elbistan Belediyesi’nden kilit parke açıklaması
Elbistan Belediyesi’nden kilit parke açıklaması
Haber albümü için resme tıklayın

 

Açıklamada, “ Elbistan tarihinin en büyük ve en geniş çaplı çalışması olan ‘Kırsal Mahallelerimizi Kalkındırma’ projesi kapsamında yapımına devam eden kilit parke çalışmaları rekora koşuyor” denildi.

Kırsal mahallelerin toz ve çamurdan kurtulduğu belirtilen açıklamada, “Bir tarafı Sivas, diğer tarafı Malatya il sınırlarında olan 2 bin 547 kilometrekare yüzölçümüne sahip Elbistan’da, kırsal mahaller artık eşit hizmet anlayışıyla toz, toprak, çamur probleminden kurtuldu. Kırsal mahallelere, 2019 - 2022 yılları arasında güncel fiyatlarla 171,2 milyon ₺ değerinde, 1,2 milyon m² kilit parke döşemesi gerçekleştirdik. Proje kapsamında hedefimiz;  Kırsal mahallelerimizin yol problemini tümüyle çözüme kavuşturmak. Ve bunun için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

14 Eki 2022 - 17:54 - Güncel