AK Parti’de ilçe başkanını belirleyecek süreç başladı

AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nda Ahmet Tıraş’ın istifasıyla boşalan başkanlık koltuğuna oturacak ismi belirlemek için süreç başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

 

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet tıraş, 2 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.  Tıraş’ın istifasının ardından AK Parti Genel Merkezi tarafından ilçe başkanlığına atanacak ismin belirlenmesi süreci başladı. AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel ve il yöneticileri, Elbistan’da bir dizi ziyaret ve görüşmelerde bulundu. Partide daha önceden ilçe başkanı olarak görev yapanlar ve yönetim kadrosundaki kişilerle görüşen Görgel’in ilçe başkanlığı için adı geçen isimlerle ilgili temayül yoklaması yaptığı öğrenildi.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunanlarla ilgili parti kanadından herhangi bir açıklama yapılmadı.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, sürece ilişkin olarak sosyal medya hesabından, “Elbistan İlçe Başkanlığımızı ziyaret ederek partililerimizle bir araya geldik. Birlikte varız, var olacak isek birlikte olmak zorundayız! Durmak yok, yola devam” paylaşımında bulundu.

13 Eki 2022 - 17:26 - Güncel