ETSO’da seçim süreci tamamlandı

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meslek Komiteleri Meclis Üyeleri seçimlerinin ardından, Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Başkanı ile Meclis Başkan Yardımcılarının seçimi tamamlandı.

 

1 Ekim Cumartesi günü Elbistan İlçe Seçim Kurulu tarafından Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası’nda yapılan Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimlerinin ardından, 6 Ekim 2022 günü yine İlçe Seçim Müdürlüğü tarafından Yönetim Kurulu Üyelerinin belirlenmesi amacıyla seçim yapıldı.

26 Meclis Üyesinin oy kullandığı Yönetim Kurulu seçiminin ardından, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Mustafa Paksoy seçildi. ETSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na Süleyman Dumlupınar ve Mete Taşkın, Sayman Üyeliğe Fazıl Olgun, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise, Mustafa Canpolat, Şükrü Öztürk ve Ali Topal seçildiler.

12 Ekim 2022 günü en yaşlı üye başkanlığında toplanan Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi; Meclis Başkanı, Meclis Başkan Yardımcısı ve Katip Üye seçimini gerçekleştirdi.

Yapılan seçimin ardından Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı’na Memet Erdoğan, Meclis Başkan Yardımcılıklarına Cebrail Türk ve Yaşar Hamamcı, Katip Üyeliğe ise Murat Arslan seçildi.

Seçim sürecinin ardından bir açıklama yapan Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, 1 Ekim tarihinde başlayan seçim sürecinin tamamlandığını belirerek başta oda üyeleri olmak üzere, Elbistan ve bölge halkına hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Başkan Paksoy, yaptığı değerlendirmede, “Elbistan esnaflarımıza tekrar bizi teveccüh ettikleri için teşekkür ediyorum. Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası, kentle ilgili hemen her konuda işin içinde olan ve sorunlarla ilgili çözüm odaklı çalışmasını önümüzdeki dönemde de sürdürecektir. İlçemizde tüm sektörlerin yaşadığı en küçük bir sıkıntıda da her zaman esnafımızın yanında olma çabasını en üst düzeyde sergileyeceğiz. Bizim gayemiz, kentimize ve ülkemize katkı vermek. Bunu yaparken de siyaset üstü anlayışla hareket ediyoruz. Biz, Elbistan’ı ve tüm hemşerilerimizi bir bütün olarak görüyoruz. Şehrimizin geleceği adına hayata geçirilecek tüm plan ve çalışmalarda elimizi taşın altına koymak bizim en büyük sorumluluğumuz” dedi.

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Memet Erdoğan ise, konuşan ve Elbistan’ın her türlü sorununda çözüm arayan, stratejiler belirleyen bir Meclis olmayı hedeflediklerini ifade ederek, bu şiarla hizmet edeceklerini söyledi.

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın büyük bir aile olduğunu ve Elbistan’ın gelişimine yön verdiğini vurgulayan Erdoğan, “Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak tüm sektörlerimizi temsil eden bir yapıda organize olduk. Devraldığımız bayrağı daha da ileriye götürebilmek için Yönetim Kurulumuz, Meslek Komitelerimiz ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte daha aktif bir çalışma sergileyeceğiz. Tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarının üyelerimiz ve Elbistan’ımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

13 Eki 2022 - 12:55 - Güncel