Karahasanlılar Federasyonu’ndan dayanışma yemeği

Karahasanlılar Federasyonu, tarafından bir dayanışma yemeği programı düzenlendi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Düzenlenen dayanışma yemeğine Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, Karahasanlılar Federasyon Başkanı İbrahim Şahin, daire amirleri ve müdürler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Karahasanlılar Federasyonu Başkanı İbrahim Şahin, federasyon olarak 19 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirterek “Biz Karahasanlılar Federasyonu merkezi Avrupa’da bulunan fakat gönülleri Türkiye’de olan vatandaşlarımızın kurduğu bir organizasyon olup, 19 yıldır faaliyet göstermekteyiz. Faaliyet alanlarımız, öncelikli olarak geleceğimiz olan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği, bunun yanında ihtiyaç sahiplerine nakdi yardım, okul, cami ve çevre ile ilgili köylerimizin sorunlarını giderme konularında hizmet yardımları şeklinde olmaktadır. Ayrıca Avrupa’da gençlere ve oradaki toplumumuzun farklı kesimlere hitap eden gelenek-görenek ve manevi değerlerini yaşatmak amacıyla faaliyetler düzenlemekteyiz.

Federasyonumuz değerlendirme kurulumuzun yaptığı değerlendirmede bölgemize büyük hizmetlerde bulunmuş olan tarihçi yazar Ali Gültekin Biniş’e gümüş plaket ödülü vermeyi kararlaştırdık. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Karahasanlılar Federasyonu’nun güzel bir dayanışma birlik ve beraberlik örneği sergilediğini gördük. Eğitim, sosyal yardımlaşma konularında kendi yaşadıkları topraklara devlet vatandaş işbirliği içerisinde güzel hizmetlerine şahit olduk. İnşallah bu hizmetlerin devamını diliyoruz. Çalışmalarında başarılar diliyorum”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise “Karahasanuşağı gerçekten özel bir topluluk dünyanın neresine giderseniz gidin mutlaka orada bir alperen gibi tekke kuran, bulunduğu yeri değerli kılan ve bir teşkilat oluşturan bir Karahasanlı vardır. Londra’da gördüm, Berlin’de gördüm, dünyanın farklı ülkelerinde gördüm. Asya’dan Anadolu’ya, Anadolu’dan da dünyanın her tarafına yayılana yaklaşık 22 bin vatandaştan oluşan bir topluluk. İbrahim Şahin ve onun şahsında federasyona hizmet eden tüm teşkilatları, dernekleri kutluyorum. Rabbim birliğinizi, beraberliğinizi, dirliğinizi bozmasın. Tanıdığım tüm Karahasanlılar gerçekten çok değerli insanlar, memleketine fayda üreten insanlar. Ben onları alperene benzetiyorum. Bir tarafı ile Hakk’a yürüyen el, diğer tarafı ile mücadele, teşkilat hakkı ayağa kaldıracak alp gibi çalışıyorlar. Onun için Karahasanuşağı toplumuna saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Karahasanlılar Federasyonu tarafından topluma hizmet etmiş kişi ve kurumların başarılı hizmetleri ve çalışmalarını ön plana çıkarmak; onure etmek ve örnek göstermek amacıyla çeşitli dallarda ödül verilmesine yönelik başlattığı proje çerçevesinde tarihçi yazar Ali Gültekin Biniş’e gümüş plaket ödülü Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural tarafından takdim edildi.

11 Eki 2022 - 17:53 - Güncel