‘Elbistan Genç Yeteneklerini Arıyor’ turnuvalarına başvurular başladı

Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, 11-13 ve 14-17 yaş arasındaki yetenekleri keşfetmek amacıyla ‘Elbistan Genç Yeteneklerini Arıyor’ adlı 2 ayrı futbol turnuvası düzenliyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Türkan, kentte spora meraklı gençleri belirlemek amacıyla 2 ayrı yaş kategorisinde ‘Elbistan Genç Yeteneklerini Arıyor’ adlı futbol turnuvası düzenleyeceklerini bildirdi.

11-13 ve 14-17 yaş aralığındaki yeteneklerin turnuva sonunda Elbistanspor Kulübü’nün altyapısına kazandırılacağını belirten Türkan, başvuruların 14 Ekim’de sona ereceğini hatırlattı.

Futbola merak duyan ve bu dalda yeteneği olduğunu düşünenleri turnuvaya katılmaya davet eden Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Türkan, “Turnuva boyunca yapılacak olan maçlarda yetenekli gençlerin Elbistanspor Squat ekibi ve Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü uzmanları tarafından izlenip yetenekli gençlerin keşfedilmesini amaçlıyoruz” dedi.

Turnuvadaki kurallara ilişkin de bilgiler aktaran Türkan, “11-13 yaş arası ve 14-17 yaş arası olmak üzere 2 kategoride başvuru alacağız. Turnuvada, takım kadroları en fazla 10 sporcudan oluşacak. Takımlar; sahada 7 kişi ile yer alabilecek. Okullar formaları kendileri alacak forması olmayan okullara müsabaka anında yelek verilecek. Maçlar, 25’er dakikalık 2 devre halinde oynanacak. Takımlar turnuvaya gelirken nüfus cüzdanı, sağlık raporu, veli izin belgesi ile gelecek. Gençlerimizi, 14 Ekim günü mesai bitimine kadar başvuru için kurumumuza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

11 Eki 2022 - 17:46 - Güncel