Prestij caddesi olacaktı şimdi hali içler acısı!

Elbistan’da ‘prestij caddesi’ olarak nitelendirilen ve altyapı çalışmaları nedeniyle kazıldıktan sonra her iki yönde tek şeride düşürecek boyutta deforme olan Çeçenistan Caddesi’nin hali kazalara davetiye çıkarıyor.

Prestij caddesi olacaktı şimdi hali içler acısı!
Prestij caddesi olacaktı şimdi hali içler acısı!
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan’da, sürücü adaylarının da kullanması nedeniyle ‘acemi yolu’ olarak adlandırılan ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin bakım sorumluluğunda bulunan Çeçenistan Caddesi, doğal gaz ve kanalizasyon çalışmaları sonrasında çift yönlü olarak deforme oldu. Boydan boya kazılan caddedeki çukurlar asfaltla kaplansa da çökmeler nedeniyle her iki şeritte de sürücülere illallah dedirten bir manzara ortaya çıktı. Caddenin, Nurhak kavşağı istikametinde Şeker Ortaokulu önünden başlayan derin çukurlar, güzergahın tek şerit kullanılmasına neden oluyor. Yine, Nurhak kavşağından Hacı Esat Efendi Caddesi kesişimine kadar olan bölümde de yol ortasından geçen doğal gaz hattı sebebiyle çökmeler bulunuyor. Her gün binlerce aracın kullandığı bu caddedeki ulaşım sorununun çözülmesini isteyen vatandaşlar, “Prestij caddesi olacak diyorlardı ama tek şeridi bile kullanamayacak hale geldi” şeklinde konuştular.

Yolda, acemi sürücü eğitimi ve direksiyon sınavlarının da yapıldığını anımsatan sürücüler, “Boylu boyunca uzanan çukurlarla boğuşuyoruz. Aracınızın hasar görmesine razıysanız 2 şerit olarak kullanabilirsiniz. Bir de işin içine acemi sürücü eğitimi ve direksiyon sınavı giriyor. O zaman bu caddeyi kullanmak tam bir çile oluyor. Altyapı çalışmalarından sonra bozuldu. Asfaltladılar o da çöktü. Buranın sorumluları hiç mi caddeden geçmiyor. Binlerce insan aylardır her gün aynı çileyi yaşıyor” ifadelerini kullandılar.

Yetkililerin, yapılan asfalt için telaffuz ettikleri rakamları inandırıcı bulmadıklarını savunan vatandaşlar, “Bu caddenin bitiminde Pınarbaşı Caddesi var. 1,5 kilometre. Orayı yaptılar ama her nedense bu tarafa dönüp bakmadılar. Araçlarımıza para harcamaktan bıktık. Kış gelmeden burayı yaparlarsa ne âlâ. Kışın işimiz daha zor” dediler.

 

10 Eki 2022 - 17:07 - Güncel