Hayır Çarşısı kermesi dualarla açıldı

Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı’nın hanımlar kolu olan Şefkat Gülleri tarafından düzenlenen Hayır Çarşısı kermesi düzenlenen törenle açıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Güneşli Mahallesi Şeker Sokak Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı binasında açılan Hayır Çarşısı kermesi10-25 Ekim tarihleri arasında açık olacak.

Genel Merkezi Malatya’nın Darende İlçesinde bulunan Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı, ülke genelinde daha çok insana yardım elini uzatabilmek amacıyla Türkiye genelinde düzenlediği Hayır Çarşısı kermesi, dualarla açıldı.

Yıl içerisinde vakıf gönüllüsü bayanların el emeği göz nuru ile hazırladıkları eşyalar ve iş adamlarının yaptıkları ayni bağışlarla yapılacak kermeslerden elde edilecek gelir ile ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere yükseköğrenim, ortaöğrenim ve barınma bursu verileceği, sosyal tesis inşaat ve tadilatlarının yapılacağı, kimsesiz, dul ve yetimlerin yakacak, giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarının karşılanacağı, sağlık kuruluşlarına tıbbi cihaz, tefrişat vs. konularda destek olunacağı, yaşlı, yatalak ve maddi imkanı olmayanlara sağlık taraması ve ilaç için maddi yardımla birlikte sıcak yemek yardımında bulunulacağı kaydedildi.

10 Eki 2022 - 16:50 - Güncel