Yapraklı İlk-Ortaokulu’nda Mevlid-i Nebi Haftası kutlandı

Yapraklı İlk-Ortaokulu, Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla çocuklar için etkinlikler düzenledi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

 

Yapraklı Mahallesi taziye evinde düzenlenen etkinliğe;  Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Şube Müdürleri Yahya Acer, Hacı Ahmet Geçen, Mahalle Muhtarı İskender Yılmaz, Yapraklı İlk-Ortaokulu öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Tüm öğrencilere çikolata ikram eden Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, böyle bir etkinlikte bulunmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek geleceğin teminatı olan gençliğin pozitif bilimlerle akademik çalışmalarının yanında Kur’an ve sünnet çizgisinde yetişen bireyler olmasını gerektiğine değindi.

Çetin, etkinliği düzenleyen okul idaresine, öğretmenlerine ve mahalle muhtarına teşekkür ederek, “Bu etkinliğin her yıl düzenli olarak yapılmasını istiyorum” dedi.

Yapraklı İlk-Ortaokulu Müdürü Ömer Eren, okulunda yapılan bu anlamlı çalışmayla ilgili şunları ifade etti:

“Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v), saçtığı nur ve yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in muhteşem ve evrensel mesajları ile karanlıkları dağıtmış, insanlığın yeniden kendini ve Yaradan’ını bulmasını sağlamıştır. Bugün acıyla, zulümle ve adaletsizlikle sarsılan insanlığın içine düştüğü çıkmazın tek kurtuluşu, O nurlu ışığın tekrar karanlıkları aydınlatmasıyla mümkün olacaktır. İşte bu doğrultuda peygamber sevgisi teması okulumuzda yapılan 40 hadis yarışmasıyla, düzenlenen panolarla, izletilen kısa filmlerle işlenmiş oldu. Ayrıca velilerimizin desteğiyle tamamlanan hatimlerin duasını burada mahalle imamlarımızca yapılmıştır. Bu kutlu günde yapılan bu etkinlikler öğrencilerde milli ve manevi değerler eğitimi konusunda farkındalık oluşturmuştur.”

Eren, faaliyetlerde emekleri geçen İlçe Milli Eğitim Müdürüne, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerine, mahalle muhtarına, mahalle imamlarına ve tüm öğretmenlere teşekkürlerini sundu.

Bu kutlu günde öğrencilere yemek ikramında bulunan ve kalem hediye eden ayrıca ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere iki adet kurban kesen Mahalle Muhtarı İskender Yılmaz ise, “Mahallemizdeki okulumuzun ve camimizin böyle güzel bir günde ortak bir etkinlikte buluşmasının mutluluğunu yaşıyorum. Okulda gerçekleştirilen bu güzel faaliyetler adına tüm öğretmenlerimize, imamlarımıza ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Çetin’e, Şube Müdürleri Yahya Acer ve Hacı Ahmet Geçen ile okul müdürümüz Ömer Eren’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

08 Eki 2022 - 11:04 - Güncel