Meslek lisesi öğrencilerinden Atamıza vefa

Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Atatürk anıtını boyayarak yeniledi.

Meslek lisesi öğrencilerinden Atamıza vefa
Meslek lisesi öğrencilerinden Atamıza vefa
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtını yenilemek için harekete geçti. Uzun yıllar önce yapılan ve kaidesi ile heykel kısmının boyası solan anıtın restorasyon ve yenileme çalışmaları için hemen bir ekip kurularak kollar sıvandı. Anıtın orijinal halini korumak için yapılan ön çalışmanın akabinde öğrenciler işe koyuldu. Heykel ve kaidedeki alçı ve metal bölümlerdeki yıpranmaları onaran öğrenciler, titiz çalışma sonrasında boya aşamasına geçti. Öğrencilerin özel çabası ve emekleri ile sprey ve yağlı boya kullanılarak baştan aşağı yenilenen Atatürk anıtı, ilk günkü haline geri döndü.

Okul müdürü Hakan Kılıç, uzun yıllar önce yapılan anıtın yenilenmesi ile Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmayı amaçladıklarını söyledi.

Kılıç, “Cumhuriyet Meydanında uzun süre önce yapılan anıtta zamanla birlikte yıpranmalar oluşmuştu. Biz de Atamızın ülkeyi emanet ettiği gençlerimizle birlikte bir sosyal sorumluluk projesi başlattık. Atamızın aziz hatırasına duyduğumuz saygının ve vefanın bir göstergesi olarak heykel ve kaide kısmında özel bir çalışma yaptık. Öğrencilerimiz, 2 gün boyunca emek harcayarak anıtı ilk günkü haline getirdi” dedi.

Yenileme çalışmalarında görev alan öğrencileri, Atamıza olan vefaları ve emekleri için kutlayan okul müdürü Hakan Kılıç, “Öğrencilerimiz, Atamızın aziz hatırasına olan saygılarını en güzel şekilde gösterdiler. Anıtın her bir noktasını sanatçı hassasiyeti ile yenilediler. Hepsini kutluyorum. Emeklerine sağlık. Bu vesileyle Atamız başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler de bu sosyal sorumluluk projesinin bir parçası olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

 

06 Eki 2022 - 16:38 - Güncel