KASKİ, son 9 ayın en düşük zammını yaptı

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ), ekim dönemi için içme suyunda yapılan zam miktarlarını açıklarken; artış miktarı son 9 ayın en düşüğü oldu.

 

KASKİ, içme suyu fiyatlarındaki otomatik artışlara devam ediyor. Her ay için geçerli olan yeni fiyat tarifesini internet sitesinden duyuran KASKİ’nin eylül ayında uygulayacağı rakamlar belli oldu. Buna göre, Elbistan ilçe merkezindeki aboneler, eylül ayında 4,73 ₺’den hesaplanan içme suyunun metreküpü için ekim itibariyle 4,80 ₺’den kullanacak. Şehir merkezindeki aboneler için içme suyundaki artış miktarı 7 kuruş oldu.

Beldeden mahalleye statüsüne geçen Doğan, İğde, Akbayır, Bakış, Izgın, Büyükyapalak, Söğütlü, Demircilik ve Karaelbistan’daki aboneler ise içme suyunun m³’üne 5 kuruşluk artışla 3 lira 7 kuruş ödeyecek. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarındaki vatandaşlar, suyu 2 kuruş daha pahalı kullanacak. Son zamla birlikte kırsal mahallelerdeki aboneler, içme suyunun m³’ü için 1,60 ₺ ödeyecek.

3 kademeli fiyatlandırma sistemine de devam edeceğini duyuran Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ), ekim ayındaki zam oranı ile de bir ilke imza attı.

Ocak 2022’den beri otomatik fiyatlandırma yapan KASKİ’nin geriye dönük 9 aylık dönemde en az zam yaptığı ay ise ekim oldu.

06 Eki 2022 - 12:26 - Güncel